Jestes tutaj: Home » FILM » Roman Polański w Cannes

Roman Polański w Cannes

Podczas 65. edycji Międzynarodowego Festiwalu w Cannes zostanie zaprezentowana opowieść o polskim reżyserze. Została ona zrealizowana przez francuskiego twórcę Laurenta Bouzereau.

„Roman Polański” to biograficzna opowieść o złożonym i niezwykłym życiu reżysera. Tym razem nie staje on za kamerą, ale zostaje bohaterem przedstawianych wydarzeń. Film jest zrealizowany w oparciu o rozmowę z przyjacielem Andrew Braunsbergiem, jaką Roman Polański przeprowadził, gdy przebywał w domowym areszcie. Reżyser porusza w niej bardzo osobiste tematy oraz nawiązuje do osób, które wpłynęły na kształt jego osobowości.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 16-25 maja. Do tej pory jedynymi polskimi produkcjami, które zdobyły Złotą Palmę są „Człowiek z Żelaza” Andrzeja Wajdy oraz „Pianista” Romana Polańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ sześć = 9

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony