Jestes tutaj: Home » slider » „Marilyn – życie niemożliwe” w Teatrze Druga Strefa

„Marilyn – życie niemożliwe” w Teatrze Druga Strefa

26 maja o godzinie 20:00 w warszawskim Teatrze Druga Strefa odbędzie się prapremiera spektaklu „Marilyn – życie niemożliwe” w reżyserii Davida Foulkes’a na podstawie sztuki Davida Barbero „La vida imposible de Marilyn”, za którą Hiszpańskie Ministerstwo Kultury przyznało autorowi prestiżową nagrodę „Calderon de la Barca”. David Barbero będzie gościem specjalnym na prapremierze 26 maja.

Chociaż Marilyn Monroe zdobyła serca milionów ludzi na całym świecie, jej tragedia polegała na tym, że ona sama nie była w stanie pokochać i zaakceptować siebie.  „Marilyn – życie niemożliwe” składa się z serii rozmów Marilyn Monroe (Aleksandra Tomaś) z jej matką, Gladys Baker (Dorota Kamińska). Spotkania te odbywają się sporadycznie na przestrzeni osiemnastu lat – od 18. urodzin aktorki aż do momentu jej tragicznej śmierci w 1962 roku. Choć w rzeczywistości te rozmowy nigdy nie miały miejsca, hiszpański autor David Barbero przyjął taką konwencję, aby pokazać istotny wpływ matki na losy Marilyn. Mimo że Gladys Baker nie była w stanie opiekować się córką Normą Jean, zawsze była na pierwszym planie w jej psychice. W „Marilyn – życie niemożliwe” przewrotne losy matki i córki poruszają bolesne, ale uniwersalne tematy. Matka żyje wyłącznie sukcesami Marilyn, starając się wywierać wpływ na jej decyzje.  Córka odrzucona przez matkę w dzieciństwie, podejmuje coraz bardziej desperackie kroki w poszukiwaniu miłości i akceptacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


8 − dwa =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony