Jestes tutaj: Home » FILM » Dwa Polskie filmy na festiwalu w Cannes.

Dwa Polskie filmy na festiwalu w Cannes.

Niestety na 65 festiwalu filmów w Cannes zabraknie Polskich filmów w głównym konkursie, jednak będziemy mogli zobaczyć dwie polskie produkcje w towarzyszących im sekcjach.

Prezentowane na festiwalu filmy to: „Rower mojego ojca” Piotra Trzaskalskiego i „Portret z pamięci” Marcina Bortkiewicza. Pierwszy z nich zostanie zaprezentowany w Cannes przez Martę Plucińską, a opowiada on historię trzech mężczyzn: dziadka, ojca i syna, a także ich psa. Film to przedstawienie relacji między tymi osobami, ich rozmów, wymiany poglądów, dobrych i złych chwil. Film jest drugim filmem pełnometrażowym Piotra Trzaskalskiego.

Drugi film, który zostanie zaprezentowany na festiwalu jest filmem krótkometrażowym. To historia chłopaka, który za dobrze zdaną maturę otrzymuje od rodziców kamerę, zaczyna się tak bardzo nią i interesować, że wpada na pomysł nakręcenia filmu dokumentalnego o swojej chorej babci (w rolę babci wcieliła się wybitna Polska aktorka Irena Jun). Film został już także nagrodzony główną nagrodą niezależnego konkursu 5. Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem + 9 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 163 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony