Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » 28. Ogólnopolski Przegląd Kabaretów – PAKA 2012

28. Ogólnopolski Przegląd Kabaretów – PAKA 2012

Kabaretowa Mapa Polski – pod takim hasłem będzie się odbywał 28. Przegląd Kabaretów „Paka”. Wydarzenie rusza już dzisiaj.

W jury zasiądą m.in. Maria Czubaszek, Jacek Popiel i laureaci poprzednich edycji przeglądu: Dariusz Kamys i Maciej Stuhr. W tym roku rozbudowano bardzo program off.

Szczegóły programu tegorocznej „Paki” – w sumie to 19 wydarzeń, a że jedno jest tak naprawdę podwójne, więc jednak 20! Nie ma co przeciągać struny – poniżej obszerny program tegorocznego przeglądu.

Środa (25 kwietnia)

Wydarzenie, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej „Paka”, rozpocznie się oczywiście w Rotundzie (ul. Oleandry 1) w środę o godz. 18 koncertem „Paszport proszę!, czyli najazd składów pogranicznych”. Zobaczymy uczestników Wieczoru Ostatniej Szansy: kabarety Zygzak i Tiruriru oraz Marcina Wojciecha i Pawła Reszelę, a publiczność wybierze zwycięzcę, który weźmie udział w drugiej części przesłuchań konkursowych. Potem na scenę wejdą uczestnicy koncertu „Granice Polski”: Łowcy.B, Nowaki, Szarpanina, Świerszczychrząszcz (gościnnie: Czesuaf). Dowiemy się gdzie żyje się lepiej w Polsce czy za granicą. Jakie są tego plusy i minusy. Poznamy kulturę innych krajów i rozsmakujemy się w humorze naszych sąsiadów.

Czwartek (26 kwietnia)

W czwartek o godz. 17 wystartują przesłuchanie konkursowe. Poprowadzą je Agnieszka Maryla Sobańska (Jurki) i Jarek Marek Sobański (Słuchajcie), a w pojedynku na skecze, żarty i piosenki zmierzą się: Mała Granda, Ścibor Szpak, Róbmy Swoje i Marcin Sitek.Tego samego dnia o godz. 20 rozpocznie się „Slązisz Is Easy – Kabareton Śląski” z udziałem grup: Kabaret Młodych Panów, Ścibor Szpak, Łowcy.B, Liquidmime (gościnnie: Smile). Po raz pierwszy w Krakowie. Profesorowie zakamuflowanego uniwersytetu niemieckiego przybliżać będą tajniki mowy śląskiej i obyczajów. Natomiast o godz. 22.30 „Pojedynek miast, czyli kabarety w nowych odsłonach”. W pojedynku zamiast krwi poleje się oczywiście strumień żartów. W zaciętej walce zmierzą się ze sobą reprezentanci czterech miast: Lublina – kabaret Smile, Poznania – kabaret Czesuaf, Trójmiasta – kabaret Limo, oraz Krakowa – Formacja Chatelet. Oczywiście wszystko z odpowiednią szczyptą humoru i werwy.

Piątek (27 kwietnia)

W piątek – „Paka” rozpocznie się – o godz. 17 – drugą częścią przesłuchań konkursowych, które poprowadzi Kabaret Młodych Panów. Poza zwycięzcą Wieczoru Ostatniej Szansy wezmą w nich udział: Nic Nie Szkodzi, Michał Kempa i Diapazony oraz kabaret PUK. Na godz. 20.15 zaplanowano koncert „Warszawa da się lubić – kabareton stołeczny”. Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupa MoCarta, Stado Umtata, Joanna Kołaczkowska i Kabaretus oraz Artur Andrus. Przełamane zostaną bariery regionalne pomiędzy krakowianami, a warszawiakami – oczywiście na wesoło i z klasą, a jak! Piątkowy wieczór zamknie rozpoczynający się o godz. 22.30 koncert „Skąd i dokąd – drogi polskiego stand upu”. Wystąpią: Kacper Ruciński, Abelard Giza, Mariusz Kałamaga, Karol Kopiec, Antoni Syrek-Dąbrowski, Przemysław Pilarski, a całość poprowadzi Katarzyna Piasecka. Artyści oprócz przygotowanych programów, dostaną także improwizowane zadania do wykonania. Najlepszego stand up’era sceny głównej wybierze oczywiście publiczność. Ukoronowaniem wieczoru będzie tzw. Open Mike. Na scenę zostanie zaproszonych pierwszych piętnastu śmiałków, którzy będą chcieli spróbować swoich sił w dziedzinie stand up’u. Kandydaci przygotowują krótki program, lecz po upływie pięciu minut, publiczność zgodnie z tradycją amerykańskich wieczorów stand up comedy, będzie mogła śmiałków wygwizdać lub brawami dać szansę na dokończenie występu – jak zachowa się ta krakowska społeczność? Miejmy nadzieję, że z klasą, a i śmiechu oczywiście przy tym nie zabraknie.

Sobota (28 kwietnia)

Sobotni koncert laureatów „Nowe kabaretowe szlaki, czyli najlepsi na Pace 2012”, który rozpocznie się o godz. 18, pełen będzie niespodzianek. Oprócz laureatów tegorocznego przeglądu gościnnie zobaczymy – Joannę Kołaczkowską, Agnieszkę Litwin-Sobańską i Ewę Błachnio, które specjalnie na ten wieczór przygotują wyjątkową niespodziankę. Występom towarzyszyć będzie muzyka na żywo, melodyjne aranżacje na pianinie, gitarze, perkusji i gitarze basowej. Koncert poprowadzi Piotr Bałtroczyk, a nad całością przedstawienia będzie czuwał Władysław Sikora. Natomiast o godz. 21.30 rozpocznie się koncert „Improwizacje krakowskie – 75. Wieczór Komedii Impro”. Wystąpią: Grupa Ad Hoc i członkowie zespołów: Ciach, Hrabi, Słuchajcie, Kabaretu Moralnego Niepokoju (gościnnie Maciej Stuhr). Z sobotniej na niedzielną noc kabareciarze zasypią Was jak najbardziej szalonymi i abstrakcyjnym pomysłami na to, co powinno wydarzyć się na scenie.

Niedziela (29 kwietnia)

W niedzielę „Paka” przewędruje do Kijów. Centrum, gdzie o godz. 18.30 rozpocznie się „Koncert Galowy zatytułowany „Kabareton Ponadwojewódzki”. Wystąpią kabarety: Hrabi, Jurki i Limo, Ireneusz Krosny i Artur Andrus, a także zwycięzcy konkursu 28. „Paki”. Koncert wyreżyseruje kabaret Hrabi, którego liderami są Dariusz Kamys (znany z kabaretu Potem, reżyser i pomysłodawca improwizowanego serialu „Spadkobiercy”) i Joanna Kołaczkowska (także współtworząca przed laty kabaret Potem). Niedzielny wieczór spędzony w towarzystwie dobrego humoru.  Macie lepsze plany na ten dzień…?

Z „Paką Off” pospacerujemy po Krakowie

Tyle w kwestiach głównych, a jak wygląda „Paka Off”? W tym roku pospacerujemy po Krakowie. Na wesoło i na luzie! Kabareciarzy będzie można spotkać w centrum Krakowa, na Kazimierzu i Miasteczku Studenckim AGH. Będą happeningi, flashmob, promocje książek znanych i lubianych osób ze świata kabaretowego. Całość zakończymy na Rynku Głównym, gdzie kilkaset osób wraz z hejnalistą zagra jedną zwrotkę hejnału na sporządzonych przez siebie instrumentach” – zapowiadają organizatorzy.

Środa (25 kwietnia), godz. 13, Rynek Główny. Przywitanie „Paki” – happening.
Czwartek (26 kwietnia), godz. 13, pl. Nowy. W „Pace” raźniej – happening..
Piątek (27 kwietnia), godz. 13, Miasteczko studencki AGH, Casting na publiczność.
Piątek (27 kwietnia), godz. 15, Empik Megastore (Rynek Główny 5), „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” – spotkanie autorskie z Marią Czubaszek i Arturem Andrusem.

Kto jest najśmieszniejszy w Polsce? Gdzie mieszka najmniej smutasów? Dlaczego Kraków nabija się z Warszawy? Gdzie znajdziesz najlepszy stand up?

Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz na PACE.

Nie przegap tegorocznej PAKI!

Informacje i bilety:

www.PAKA.pl

www.facebook.com/pakapl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć − 8 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 103 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony