Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Jazzowa sensacja

Jazzowa sensacja

W Warszawie zapowiada się jeden z najbardziej sensacyjnych koncertów „Ery Jazzu” w tym roku. Będzie to projekt „Get The Blessing – Portishead Jazz”, a koncert, który będzie jedynym takim koncertem w Polsce, odbędzie się w piątek, 25 maja 2012, o godz. 20.00 w warszawskim „Palladium”.

Projekt „Get The Blessing – Portishead Jazz” stał się znaczącym i naprawdę dużym wydarzeniem na rynku muzycznym w Europie. Teraz zespół pojawia się na wielu znaczących festiwalach świata i prestiżowych, jazzowych scenach.

„Get The Blessing” to warsztatowa formacja w skład, której wchodzą muzycy trip -hopowych zespołów „Portishead” oraz „Goldfrapp”:

– Daisy Palmer – perkusistka grupy „Goldfrapp”,
– Jim Barr – basista „Portishead”,
– trębacz Pete Judge
– grający w „Portishead” saksofonista Jake McMurchie.

„Portishead” to, jak dobrze wiemy, obok zespołu „Massive Attac”, jeden z przedstawicieli tak zwanego trip-hopu. Muzycy łączą hip-hopowe brzmienie z jazzem, elektroniką, acid housem i elementami muzyki klasycznej i w ten sposób wypracowali swój niepowtarzalny styl.

Ich pierwszy koncert w Polsce na maltańskim festiwalu w Poznaniu w roku 2011 zgromadził kilkadziesiąt tysięcy zachwyconych słuchaczy. Zespół „Goldfrapp” natomiast jest jednym z najciekawszych przedstawicieli elektronicznego trip-hopu: Połączenie trip-hopu, elektroniki oraz jazzowej improwizacji stało się kwintesencją sukcesu formacji Get The Blessing – mówi o koncercie Dionizy Piątkowski, szef „Ery Jazzu”. Wzbogacenie elektroniczno – rockowego brzmienia poprzez wprowadzenie jazzowych barw saksofonów oraz trąbki wraz z ich elektronicznymi modulacjami stworzyło bardzo ciekawą, kreatywną relację. Powstał album, który nominowano do prestiżowej nagrody „BBC Jazz Award”, a zespół „Get The Blessing” dołączył błyskawicznie do elity europejskiego jazzu.

Opiniotwórcze media prześcigają się w komplementowaniu muzyki i zespołu:

– doskonały, stylowy i zniewalający („The Telegrach”),
– ich podejście do muzyki zmieni wkrótce świat jazzu
(„BBC Music”)
– są dzisiaj najoryginalniejszym i najlepszym zespołem brytyjskiego jazzu
(„Wise Magazine”),
– „Get The Blessing” doskonale i bezkompromisowo wykorzystują i rock i jazz
(„Time Out”).

Bilety:

Zostały już tylko te, które mają miejsca siedzące i kosztują 150 zł. Do kupienia są na wielu stronach internetowych i w kasie „Palladium”.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 3 = dwadzieścia jeden

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 598 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony