Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Gimnazjaliści przystąpili do egzaminów

Gimnazjaliści przystąpili do egzaminów

24 kwietnia br. w całej Polsce rozpoczęły się trzydniowe egzaminy gimnazjalne. W tym roku gimnazjaliści otrzymają do rozwiązania dwukrotnie więcej testów niż w ubiegłych latach. Zupełnie nowe będą też kryteria oceny.

Pierwszego dnia egzaminu od godz. 9.00 uczniowie podejdą do testu z przedmiotów humanistycznych, obejmującego zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie. Czas na ich rozwiązanie to 60 minut. Po 45-minutowej przerwie gimnazjaliści rozpoczną egzamin z języka polskiego.

Drugiego dnia egzaminacyjnego gimnazjalistów czekają kolejne dwa testy. O 9:00 przystąpią do trwającego 60 minut egzaminu z biologii, chemii, fizyki i geografii. Po przerwie (45 minut) rozpocznie się test z matematyki. Na rozwiązanie zadań uczniowie będą mieć 90 minut.

Ostatniego dnia odbędą się testy z języka obcego nowożytnego. O 9:00 gimnazjaliści podejdą do egzaminu na poziomie podstawowym, a o 10:45 – na rozszerzonym. Oba egzaminy potrwają 60 minut, a przerwa między nimi – 45 minut.

Tegoroczne egzaminy gimnazjalne są pierwszymi przeprowadzanymi według nowych zasad. Nowością jest wyodrębnienie zadań z języka polskiego i matematyki, co ma ułatwić ocenę umiejętności i wiedzy oraz pomóc gimnazjalistom poznać własne preferencje. Z każdej części testu uczniowie otrzymają osobne wyniki. Co więcej, nie będą one podawane, tak jak do tej pory, w punktach. Obowiązywać będą dwie skale: procentowa (która wykorzystywana będzie przy rekrutacji) oraz centylowa (która pozwoli uczniowi sprawdzić, jak jego wyniki wyglądają na tle innych zdających).

Egzamin jest obowiązkowy, i mimo że jego wynik nie decyduje o ukończeniu gimnazjum, muszą w nim uczestniczyć wszyscy uczniowie. Z egzaminu zwolnieni są laureaci i finaliści olimpiad i konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim. Powtórka egzaminu gimnazjalnego w celu poprawy wyniku nie jest możliwa. Wynik egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego na poziomie podstawowym będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.

Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 4 = trzy

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 062 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony