Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Volodia w Farnej Afryce

Volodia w Farnej Afryce

W sobotę, 21 kwietnia 2012 w poznańskiej Piwnicy Farnej „Pod Blaszanym Kurem”, odbywać się będzie Festiwal Kultury Afrykańskiej. Wszystko zacznie się dwiema prelekcjami dotyczącymi Etiopii.

O 15.00 Stanisław Kolarczyk wygłosi wykład zatytułowany: „Oczy Etiopii”, a o 16.00 Seifu Gebru opowiadać będzie o tradycjach, obyczajach i życiu w mniejszościach narodowych na przykładzie plemienia Gurage. Wystąpienie to nosi tytuł: „Etiopia od podszewki”.

Seifu Gebru to Przewodniczący Polsko – Etiopskiego Stowarzyszenia „SELAM”. Będzie on mówić o grupie etnicznej, z której pochodzi, a także o działaniach Polaków w Etiopii i Etiopczyków w Polsce.

Rosyjski wieczór na zwieńczenie Festiwalu Kultury Afrykańskiej

Tego samego dnia wieczorem, o godz. 19.30 odbędzie się koncert zespołu „Projekt Volodia”. Grupa powstała w 2007 roku. Początkowo miała być jednorazowym projektem, stworzonym na jeden tylko koncert, rzeczywistość jednak okazała się inna. Pomysłodawcą zespołu jest Janusz Kasprowicz, a członkami muzycy z Wrocławia. Muzyka zespołu koncentruje się na aranżowaniu i wykonywaniu utworów znanego barda i aktora rosyjskiego, Włodzimierza Wysockiego. Tajemnica wyjątkowości „Projektu Volodia” tkwi w urozmaiconym instrumentarium, interesujących aranżacjach oraz w tym, że muzycy tworzący zespół, wywodzą się z kompletnie różnych korzeni muzycznych (rock, flamenco, jazz tradycyjny).

Uniwersalność muzyki zespołu „Projekt Volodia” gromadzi na koncertach publiczność w każdym wieku, od nastolatków do fanów pamiętających śpiew Włodzimierza Wysockiego na żywo. Dzięki temu zespół z powodzeniem występuje na dużych scenach oraz w salach kameralnych i młodzieżowych klubach muzycznych.

Na koncercie w Farnej będzie można wysłuchać najnowsze utwory zespołu, które ukazały się na wydanej latem 2011 roku pierwszej płycie zespołu. Na krążku, oprócz już kultowych i często wykonywanych piosenek, pojawiły się również zupełnie nowe, nieznane dotąd piosenki Włodzimierza Wysockiego.

Skład zespołu:

  • Janusz Kasprowicz: śpiew, git. basowa, kontrabas elektryczny;
  • Robert Gawron: banjo, gitara flamenco, lutnia;
  • Piotr Rokitowski: gitara elektryczna;
  • Bogdan Bińczak: akordeon, instrumenty wszelakie;
  • Wojtek Malko: perkusja, prezentacja multimedialna.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 1 = zero

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 103 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony