Jestes tutaj: Home » FILM » Recenzja filmu „American Pie: Zjazd absolwentów”

Recenzja filmu „American Pie: Zjazd absolwentów”

Przyznam szczerze, że trochę obawiałam się tego filmu. Spodziewałam się, że będzie to po prostu kolejna przereklamowana, pozbawiona humoru komedia. Tym bardziej, że na ogół kolejne części filmów są dużo gorsze od pierwszej.

Oglądałam pierwsze trzy części „American Pie” z tą właśnie obsadą. Nie można powiedzieć, aby ten film był górnolotny i przeznaczony dla widza oczekującego ambitnego kina. To typowa amerykańska komedia, z typowym amerykańskim poczuciem humoru. Ale czy każdy film musi być ambitny? Chyba każdy z nas lubi obejrzeć czasem coś zabawnego, przy czym można zapomnieć o codziennych problemach.

I taki właśnie jest film „American Pie: Zjazd absolwentów”. Uważam go za bardzo udaną kontynuację poprzednich trzech części. Ogromną zaletą tego filmu jest fakt, że spotykamy w nim niemal wszystkich  bohaterów, którzy występowali w pierwszych częściach produkcji. Wszyscy oni spotykają się po latach i uświadamiają sobie, że mimo upływu czasu niewiele się zmienili. Wciąż są tymi samymi, szalonymi ludźmi z głowami pełnymi zwariowanych pomysłów.

Niektórzy uważają, że film jest zbyt wulgarny i występuje w nim zdecydowanie za dużo nagości. Poza tym zarzuca się mu sprośny, wręcz prostacki humor. W moim przekonaniu to stwierdzenie jest trochę krzywdzące dla tego filmu. „American Pie: Zjazd absolwentów” ma być komedią, która bawi i rozśmiesza, takie jest jej przeznaczenie, a sposób w jaki to robi jest podobny do tego z pierwszych części tego filmu. Nie wiem więc, czego spodziewali się ludzie, idąc do kina. Wiadome było, że film będzie podobny do pierwszych trzech części.

„American Pie: Zjazd absolwentów” na pewno natomiast spodobał się wszystkim fanom poprzednich części produkcji. Dużo w nim odwołań do przeszłości znanej z pierwszych filmów o zwariowanych przyjaciołach.

Film bawi nie tylko „zdemoralizowaną młodzież”, ale także inne pokolenia. Będąc w kinie, widziałam dużo starszych osób, które przyszły na ten film i śmiały się do łez. Jeśli więc ktoś jest na tyle wyluzowany, że potrafi się śmiać z tego typu filmów i traktuje je jako odskocznię od codzienności, to jak najbardziej można „American Pie: Zjazd absolwentów” polecić takim osobom. Natomiast jeśli ktoś ceni sobie tylko filmy ambitne, górnolotne, na wysokim poziomie, niech po prostu z „American Pie…” zrezygnuje.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć × 6 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 062 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony