Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Powroty do Litwy”

„Powroty do Litwy”

Czesław Miłosz i Tomas Venclova to dwóch wybitnych poetów związanych z Litwą. Ten fakt prosił się o odpowiednią publikację.

„Powroty do Litwy” to książka o szczegółach znajomości Czesława Miłosza z Tomasem Venclovą – litewskim poetą i publicystą. Tomas znał Czesława przez ponad 27 lat i jak sam pisze:  „były to niezwykłe lata”.

Na początku wspomnianej znajomości obu twórcom powrót do ich ojczystych krajów wydawał się utopijnym marzeniem, później dane im było jednak przeżyć upadek systemów totalitarnych Europy Środkowej i Wschodniej oraz cieszyć się wolnością. W publikacji, która ukazała się właśnie nakładem Zeszytów Literackich, zebrane zostały teksty przedstawiające relację pomiędzy poetami na tle historii bliskiego im skrawka świata.

W poniedziałek 23 kwietnia o godz. 18 na Uniwersytecie Jagiellońskim Venclova wygłosi wykład poświęcony stosunkom polsko-litewskim, a we wtorek o godz. 18 spotka się czytelnikami w Księgarni pod Globusem (ul. Długa 1). Rozmowę z nim przeprowadzi Andrzej Brzeziecki, redaktor pisma „Nowa Europa Wschodnia”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 5 = trzy

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony