Jestes tutaj: Home » SPORT » Półfinały Ligi Europejskiej

Półfinały Ligi Europejskiej

W czwartkowy wieczór mieliśmy okazję obejrzeć dwa niezwykle interesujące spotkania obfitujące w grad bramek.

W jednym z nich spotkali się pogromcy faworytów – Sporting wyeliminował Manchester City, natomiast Athletic Bilbao jego sąsiadów United. W pierwszej połowie widać było, że zespoły myślały głównie w pierwszej kolejności o zabezpieczeniu tyłów, niż atakowaniu bramki rywala. Goście w 55. minucie doczekali się stałego fragmentu gry. Po czym dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Jon Aurtenetxe. Sporting nie złożył jednak broni, za co został nagrodzony na kwadrans przed końcem meczu. Po podaniu z prawej strony, futbolówkę lekko trącił głową Emiliano Insua, ale to wystarczyło, by znalazła się w bramce Gorki Iraizoza. Trybuny eksplodowały.
Jednak drużyna ze stolicy Portugalii wciąż była w niekorzystnej sytuacji przed rewanżem. Estadio Jose ALvarade jednak ponownie osiągnęło poziom wrzenia, gdy Diego Capel popędził z piłką i zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Piłka zakręciła jeszcze przed bramkarzem i wpadła do siatki. W samej końcówce Sporting szukał okazji do podwyższenia rezultatu, ale zabrakło już czasu i mecz zakończył się skromnym zwycięstwem gospodarzy.

W drugim spotkaniu, gdzie zmierzyły się dwie drużyny hiszpańskie, mieliśmy okazję oglądać popis wirtuozerii strzeleckiej. Drużyna Atletico zdominowała w dużym stopniu Valencię i spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2 dla gospodarzy. Przy wyniku 4-1 w doliczonym czasie gry Valencia strzeliła bramkę i sprawa awansu pozostaje kwestią otwartą. Jednak piłkarze Rojiblancos są na najlepszej drodze do tego, by po raz drugi w historii rozgrywek zagrać w wielkim finale. Rewanż za tydzień w Walencji.