Jestes tutaj: Home » slider » Hanoch Levin – „Jakobi i Leidental”

Hanoch Levin – „Jakobi i Leidental”

Osobliwa przyjaźń dwóch mężczyzn. Wspólne popołudnia spędzane na piciu herbaty i grze w domino.

Nagle w życiu jednego z nich pojawia się ona – przypadkowo spotkana, niebanalna kobieta. Postanawia, więc zacząć żyć pełnią życia, zmienia miejsce zamieszkania, porzuca przyjaciela. Jednak czy można z dnia na dzień zostawić „starego dobrego przyjaciela”, czy można puścić w niepamięć tyle wspólnie spędzonych lat? I czy można zacząć żyć na nowo?

Zerwana więź u progu wielkiej miłości nie oznacza wyzwolenia z zależności od drugiego człowieka. Jedynie zmienia się ona z bezpiecznej zażyłości w ryzykowną grę.

Levin jest jednym z najpopularniejszych ostatnio w Polsce dramaturgów. Janoch to izraelski pisarz o polskich korzeniach. Bohaterowie jego historii to wrażliwcy, zmagający się z niespełnieniem, samotnością, strachem przed śmiercią, którzy potrafią jednocześnie wzbudzić śmiech i łzy. Groteskowi, a jednak sympatyczni, uwikłani w międzyludzkie zależności, tęskniący za miłością i życiem przez duże „Ż”.

Komedia Levina jest dosadną i zabawną opowieścią o nieśmiertelnej nadziei na lepsze życie, której bohaterowie w liryczno-satyrycznych songach opowiadają o swoich tęsknotach.

Tłumaczenie: Michał Sobelman
Reżyseria: Piotr Waligórski
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Muzyka: Andrzej Bonarek
Występują: Marta Bizoń, Andrzej Franczyk, Kajetan Wolniewicz

Teatr Ludowy w Krakowie 27,28,28 kwiecień.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


jeden × 6 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 209 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony