Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Fotografia » Francuska fotografia

Francuska fotografia

W środę 9 maja, o godz. 18.30, na I piętrze Domu Bretanii w Poznaniu, nastąpi uroczyste otwarcie wystawy fotografii pt. „Fotomiraże” Jean-Claude’a Sevelleca.

Jean-Claude Sevellec urodził się w 1945 roku i mieszka w Bretanii. Od roku 1963 na dobre zajął się czarno-białą fotografią i pracą w ciemni. W 1985 roku jury Międzynarodowego Biennale Fotografii w Nancy przyznało mu nagrodę za oryginalność prac.

W latach dziewięćdziesiątych Jean-Claude Sevellec opracował metodę DMP (Direct Mixing Pictures). Polega ona na łączeniu obrazów od razu w momencie robienia zdjęć. W 1995 roku miała miejsce pierwsza indywidualna wystawa artysty prezentująca fotografie wykonane w tej technice. Od tego czasu wziął udział w dwustu wystawach fotograficznych, tak we Francji, jak i za granicą. Osiemdziesiąt z nich było wystawami indywidualnymi. Właśnie taka wystawa czeka nas w Domu Bretanii, potrwa do 1 czerwca 2012.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


1 × sześć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 278 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony