Jestes tutaj: Home » MUZYKA » „California 37” – recenzja płyty zespołu Train

„California 37” – recenzja płyty zespołu Train

17 czerwca miała miejsce premiera nowej płyty amerykańskiego zespołu Train. Ten rockowy zespół powstał w 1994r w San Francisco. Chłopaki za piosenki Drops of Jupiter i Hey soul sister zostali uhonorowani nagrodami Grammy.

Obecnie zespół składa się z pięciu członków:

Patrick Monahan – wokal
Jimmi Stafford – gitara
Scott Underwood – perkusja
Johnny Colt – gitara basowa
Brandon Bush – klawisze

Grupa Train polskim słuchaczom kojarzy się przede wszystkim z utworem „Hey soul sister”, który stał się najlepiej sprzedającym się singlem 2010 roku w USA i najchętniej granym kawałkiem w stacjach radiowych aż szesnastu krajów!

Album California 37, w którego skład wchodzi 12 piosenek jest promowany przez singiel „Drive By”. Jest to chyba jeden z najlepszych utworów z tej płyty. Po przesłuchaniu krążka miałam mieszane uczucia. Na początku byłam zachwycona, po przesłuchaniu po raz drugi nie spodobała mi się jedna piosenka. Chodzi mi o „50 ways to say goodbye”. Moim zdaniem, a może nawet większości słuchaczy utwór jest łudząco podobny do piosenki przewodniej z „Upiora w Operze”, z tą jednak różnicą, że ten jest bardzo słaby. Większość prezentowanych utworów od razu wpada w ucho i aż chce się je nucić z drugiej jednak wszystko wydaje się zrobione troszkę na jedno kopyto. Płyta jest dobra, ale nie zachwycająca. Myślę, że artystów stać na więcej. Album nie zachwycił mnie doszczętnie, może dlatego, że nie było w nim nic nowego, świeżego i szokującego. Ludzie lubią być szokowani. Tego tu zabrakło. Szkoda, bo sądząc po poprzednich kawałkach grupy zespół ma ogromny potencjał, którego tutaj jednak nie wykorzystał.

Lista utworów:

1. This’ll Be My Year
2. Drive By
3. Feels Good At First
4. Bruises (featuring Ashley Monroe)
5. 50 Ways to Say Goodbye
6. You Can Finally Meet My Mom
7.Sing Together
8. Mermaid
9. California 37
10. We Were Made For This
11. When The Fog Rolls In
12. To Be Loved

Premiera: 17 kwietnia 2012
Premiera w Polsce: 17 kwietnia 2012

Gatunek: Rock / Pop

Wydawca: Sony
Dystrybutor: Sony Music Poland

ocena 6/10

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 3 = osiemnaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 811 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony