Jestes tutaj: Home » SPORT » Olivier, Olivier

Olivier, Olivier

Magazyny francuskie uznały Oliviera Giroud za najprzystojniejszego piłkarza Ligue One, ale nie przeszkadza to najpoważniejszym magazynom sportowym widzieć w Olivierze Giroud jednego z najlepszych piłkarzy we Francji.

Niektórym przypomina Davida Ginolę – byłego piłkarza PSG, Totenhamu i Newcastle, który dał się poznać jako elegant i model. Sam jednak woli boiskowe porównania do Ibrahimovia i Szewczenki. Od kilku lat kariera Oliviera Giroud nabrała ekspresowego tempa. Pięć lat temu „pałętał się” w rezerwach Grenoble, gdyż trener stwierdził, że nie nadaje się do drużyny drugoligowej. Dziś jest najskuteczniejszym zawodnikiem Ligue One, dostaje powołania do drużyny narodowej. W wywiadach podkreśla swoją religijność. Twierdzi, że piłka nożna była jego marzeniem, ale nie celem życiowym. Zrezygnował z uczestniczenia w Szkółce Piłkarskiej, gdyż jak twierdzi to swego rodzaju dżungla, dla młodych ludzi. Zanim trafił do Montpeleir stał się celem transferowym Celticu i Middlesborought. Menedżer dzisiejszego lidera Ligue One namówił go jednak na transfer do jego drużyny. Zapłacono za niego 2 mln euro. Dziś wart jest pięciokrotności tej kwoty.
Dla klubów angielskich stał się celem transferowym numer jeden po Edinie Hasardzie z Lille i Loicu Remim z Marsylii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


4 × = trzydzieści dwa

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony