Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Nowy krążek zespołu Gossip już w maju

Nowy krążek zespołu Gossip już w maju

Ulubieńcy publiczności – Beth, Hannah i Nathan czyli grupa Gossip – wracają z nową płytą! Piąty, a trzeci nagrany dla Sony album „A Joyful Noise” krążek studyjny nosić będzie tytuł ‘A Joyful Noise’ i na całym świecie ukaże się 22 maja.

Materiał wyprodukował Brian Higgins, odpowiedzialny za brzmienie takich gwiazd jak Kylie Minogue czy Pet Shop Boys a przedsmakiem wypracowanego z nim brzmienia jest singiel „Perfect World”, który  już teraz można odsłuchać na stronie internetowej zespołu.

Łącząc w swojej twórczości elementy muzyki soul, gospel, rock, funk, disco, punk z namiętnością i młodzieńczym buntem, Gossip rozpoczęli działalnośc w 1999 roku w Olympii w stanie Washington (USA). Na odkrycie czekali aż do 2006 roku kiedy ich trzeci album “Standing In the Way of Control” odkryli najpierw słuchacze w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu zespół nie schodzi z ust wielbicieli muzyki alternatywnej a to za sprawą kolejnych albumów („Music For Men” z 2009 roku rozeszło się w ilości miliona egzemplarzy!), a to solowych dokonań Beth Ditto muzycznych: taneczna EP-ka nagrana w ubiegłym roku z Simian Mobile Disco i pozamuzycznych: kampania reklamowa MAC Cosmetics).

Nowy album powstawał w studiach Xenomania w Wielkiej Brytanii i KBC Studios amerykańskim Portland.  Jak twierdzi zespół – nosić będzie wszystkie znaki charakterystyczne dla twórczości Gossip – choć nie brak tu brzmieniowych eksperymentów i ciągłego odkrywania na nowo swojej tożsamości. Z pomocą Higginsa stworzyli swój własny rodzaj muzyki pop. Jak mówi Ditto: „Przez cały rok nie włączałam radia, słuchałam tylko ABBY”. I nowy materiał ma duże szanse spodobać się właśnie tym fanom, którzy nie boją się brzmieniowych eksperymentów Gossip.

Cała płyta „A Joyful Noise” wyprodukowana przez Briana Higginsa (Kylie Minugue, Pet Shop Boys) w sprzedaży pojawi się 22 maja. Album dostępny będzie na płycie CD (standardowe wydanie z książeczką w niskiej cenie!) oraz na winylu (z bonusem w postaci całego materiału również na krążku CD).

Prezentujemy klip do utworu „Perfect World”:

Tracklista CD:

1.Melody Emergency

2.Perfect World

3.Get A Job

4.Move In The Right Direction

5.Casualties of War

6.Into The Wild

7.Get Lost

8.Involved

9.Horns

10.I Won’t Play

11.Love In A Foreign Place

Tracklista LP:

1A.Melody Emergency

2A.Perfect World

3A.Get A Job

4A.Move In The Right Direction

5A.Casualties of War

6A.Into The Wild

1B.Get Lost

2B.Involved

3B.Horns

4B.I Won’t Play

5B.Love In A Foreign Place

Sony Music Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 × = dwadzieścia siedem

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 598 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony