Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Nowa studyjna płyta zespołu Chambao

Nowa studyjna płyta zespołu Chambao

W dziesiątą rocznicę działalności, jeden z najsłynniejszych zespołów world music powraca z nowym singlem, płytą i trasą koncertową.

Chambao, bo o nich mowa, mają na koncie ponad 700 tys. sprzedanych płyt i wierną publiczność także w krajach odległych od ich rodzinnej Andaluzji (jak choćby w Polsce, gdzie przeboje ‚Pokito A Poko’ i  ‘Papeles Mojados’ zdobyły im wielu zagorzałych miłośników, po brzegi wypełniających sale, w których występowali w 2007 roku). Tym razem Lamari i jej muzycy połączyli siły z najpopularniejszym hiszpańskim producentem Carlosem Rayą (Producent Muzyczny Roku 2010, Inżynier Dźwięku 2011) by nagrać czwartą w karierze płytą studyjną zatytułowaną po prostu „Chambao”. Od strony muzycznej jest to powrót do nieco elektronicznych brzmień znanych choćby z czasów ‚Pokito A Poko’, ale nagrany w towarzystwie czołowych latynoskich instrumentalistów (m.in. Carlesa Benaventa (słynnego gitarzysty flamenco i jazzowego, muzyka m.in. Milesa Davisa) czy Chucho Valdesa (znanego kubańskiego pianisty, syna legendarnego Bebo Valdesa).

Pierwszym singlem z płyty jest inspirowany rytmami śródziemnomorskimi kawałek „Lo Mejor Pa Ti”. Usłyszeć go, jak i inne przeboje grupy, można będzie w Polsce już 17 i 18 czerwca na koncertach Chambao w Warszawie (Sala Kongresowa) i Wrocławiu (Wyspa Słodowa).

Premiera płyty: 15 maja 2012

Tracklista:

1. Al Aire

2. Lo Mejor Pa Ti

3. La Verdad Mentira

4. Miedo Por Dentro

5. Los Sueńos

6. El Vaiven

7. Beliche

8. Buenos Consejos

9. Llevalo Contigo

10. Desde Mi Balcon

Sony Music Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem × = 21

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 061 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony