Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Kto zachwycił Piotra Metza i Piotra Roguckiego?

Kto zachwycił Piotra Metza i Piotra Roguckiego?

Kilkanaście piosenek na debiutancki krążek „Coś z niczego” The Pryzmats nagrali w szybkim tempie.

– „Nagrywaliśmy jak zwykle bardzo krótko, na przełomie stycznia i lutego 2012  w studiu Lubię Wąchać Winyl. Z DJ-em Zero, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc” – mówi Krzysiek Jarosiewicz, jeden z dwóch raperów w zespole.

Zespół w nagraniach wspomogło kilku gości. Między innymi zaprzyjaźniony z nim DJ Ike, który wykonał skrecze w paru numerach, a także wokalistka Hanna Drewnowska, której głos słychać w numerze „A Vista”. Poza rapem, hip-hopem na „Coś z niczego” słychać wpływy innych gatunków, bo członkowie The Pryzmats inspiracje czerpią z bardzo wielu źródeł. Ich muzyczna erudycja jest słyszalna od pierwszej do ostatniej sekundy. Uważny słuchacz wychwyci nawiązania do R&B, neo soulu, smooth jazzu, fusion, rocka, ambitnego popu. W tekstach wspominani są Kasia Nosowska, Beirut, Black Eyed Peas.

O The Pryzmats wypowiadali się Magda Jethon (Dyrektor radiowej Trójki), Piotr Metz (dziennikarz muzyczny), Piotr Rogucki (wokalista zespołu Coma):

Piotr Metz „Chciałbym się przyczepić ale nie mogę. Wszystko się zgadzało. Wszystko. (…) wiecie do czego służy estrada, wiecie jak się na tej estradzie bawić, super swobodnie się czujecie. (…) gracie tak samo jakbyście grali w warunkach studyjnych, a dochodzi do tego strasznie fajna energia. (…) naprawdę super.”

Piotr RoguckiJak dla mnie jest rewelacja. Widać, ze nie ma ściemy. (…) jest rewelacyjny klimat. Wasze piosenki nie tylko się słucha ale i ogląda. Pojda za wami tłumy.

Kilka słów o zespole:

The Pryzmats grają jako live band od kilku lat. Zaczęli w 2007 roku w Żywcu. Wcześniej funkcjonowali pod nazwą Pryzmat Myśli, lecz tworzyli zupełnie inną muzykę, w innej konfiguracji personalnej. Po prostu, rapowali do beatów stworzonych na komputerze. The Pryzmats startowali w różnych konkursach. Niektóre wygrywali, z innych wracali na tarczy. Ale nigdy nie załamali się. Z porażek starali się wyciągać wnioski. Aż w końcu wzięli udział w organizowanym przez EMPiK konkursie „Make More Music” i wygrali go. Zachwycili swoim występem znanego dziennikarza muzycznego Piotra Metza, który był jednym z jurorów. Na koncie mają także siedmioutworową EP-kę „Balon” (wydaną w 2011 roku), która miała bardzo dobre przyjęcie. Do dwóch pochodzących z niej kawałków – tytułowego i „Śmiejemy się” – zostały zrealizowane wideoklipy.

Zespół The Pryzmats tworzą:

Krzysztof Jarosiewicz – rap

Łukasz Tomaszek – rap

Sebastian Kret – gitara

Dariusz Fijak – klawisze

Wojciech Smółka – gitara basowa

Jakub Mrowiec – bębny

Sony Music Poland

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 × pięć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony