Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » KontenerART 2012

KontenerART 2012

We wtorek, 1 maja 2012, o godz. 18.00, nad Wartą nastąpi WIELKIE otwarcie tegorocznego eksperymentalnego projektu KontenerART. Wiemy, że jest to inicjatywa niezależnego środowiska artystów w Poznaniu, i że można tam wypocząć, spotkać ludzi kultury, uczestniczyć w procesie twórczym, wziąć udział w niezwykłych koncertach i wystawach, a nawet zdobyć dodatkowe umiejętności podczas mnóstwa artystycznych warsztatów. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także z miejskiego budżetu Poznania.

Formuła KontenerART rozwinęła się – jest teraz budowane też kilka mniejszych niezależnych pracowni artystycznych. Będą one animowane przez stowarzyszenia i fundacje oraz przez indywidualnych artystów, którzy otrzymają kilka 2-kontenrowych przestrzeni, gdzie działać będą swobodnie do końca sierpnia. Są wśród nich m. in. pracownia fashion, muzyczna, multimedialna i designerska. W KontenerArcie znajduje się też jedna większa przestrzeń do działań podczas zimniejszych i słotnych dni.

W tym roku KontenerART stanie w centrum miasta nad rzeką Wartą, w miejscu zapomnianym i jednocześnie pięknym. Jest tam iście morska piaszczysta plaża, a na odwiedzających i uczestników czeka bogaty program artystyczny składający się z ponad 35 koncertów, 60 warsztatów, wielu seansów filmowych, spotkań i dyskusji.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


pięć + = 10

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony