Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Dżem w oprawie instrumentów akustycznych – relacja z koncertu

Dżem w oprawie instrumentów akustycznych – relacja z koncertu

Dżem to grupa rockowo-blues’owa, której nie trzeba nikomu przedstawiać. W miniony poniedziałek (16 kwietnia) muzycy zagrali gościnny koncert na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Słucham muzyki grupy Dżem niemalże od dziecka, wahałam się się jednak czy udać się na koncert z uwagi na wysoką cenę biletu jak dla mnie. Jednak za namową bliskiej mi koleżanki zdecydowałam się pójść i tym samym  miłość do muzyki wygrała po raz kolejny. Na miejscu byłyśmy nieco wcześniej, gdyż trzeba było odebrać wcześniej zamówione bilety, po krótkiej chwili znalazłyśmy się na widowni pustego wówczas jeszcze Teatru.  Na scenie panowało zamieszanie związane z przygotowaniem sprzętu dla muzyków. O godzinie  18.00 sala została wypełniona po brzegi. Nie jest tajemnicą, że na koncerty tej formacji przychodzą ludzie w bardzo różnym wieku od bardzo młodych po nieco starszych, tak też było i tym razem. Gdy wszyscy zasiedli na swoich miejscach zgasły światła, a na scenie pojawili się muzycy legendarnej grupy Dżem, zebrani na widowni przyjęli ich bardzo entuzjastycznie.  Publiczność mogła usłyszeć takie hity  jak „Wehikuł czasu”, „Skazany na blusa” czy ” Sen o Victorii”. A wszystko to w wyjątkowej oprawie muzycznej, bo przy dźwiękach instrumentów akustycznych i harmonijki ustnej, na której gra wokalista Maciek Balcar.

Każdy koncert tej grupy jest inny, z uwagi na to, że utwory Dżemu są o życiu, każdy  z nich jest oddzielną historią z przesłaniem. Wyjątkowości  całemu wydarzeniu dodawały nieco odmienione aranżacje przez co słuchacz został wprowadzony w bardzo osobisty, intymny świat muzyki.

Należy zauważyć, że Panowie z Dżemu znani są z fenomenalnego kontaktu z publicznością, tworząc przy tym niesamowitą atmosferę wśród zebranych. Zupełnie nie dziwi więc fakt, że muzycy grali dla swoich fanów 2,5 godziny bisując kilkukrotnie. Koncert tego zespołu gwarantuje niezapomniane wrażenia, zatem Ci których zabrakło w poniedziałek w Teatrze niech żałują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 − = cztery

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony