Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Recenzja płyty „To co dobre” Andrzeja Piasecznego

Recenzja płyty „To co dobre” Andrzeja Piasecznego

Pamiętacie jeszcze Piaska z takich utworów jak: „Noce całe”, czy „Niecierpliwi”? Czas zrobił swoje, ale to wciąż ten sam wokalista. Dojrzały, liryczny mężczyzna, któremu wciąż w duszy gra i który coraz głębiej z każdym dźwiękiem doświadcza muzyki.

„To co dobre” to siódmy album solowy w dorobku Andrzeja Piasecznego, z jednej strony jest dostrzegalną i udaną kontynuacją „Spisu rzeczy ulubionych” – chociażby za sprawą unikatowych, wpadających w ucho i chwytających za serce kompozycji Krajewskiego, ale także zaskakuje szlachetną oprawą.

W brzmieniu jest bardzo szorstko i surowo jakby dźwięki wyszły prosto z „garażu”. Piosenki, jakie pojawiają się na krążku są pozbawione efekciarstwa i zbytniego silenia się na oryginalność. „To co dobre” to płyta akustyczna, na której słychać głównie gitarę i perkusję, do tego czasami dochodzi  brzmienie fortepianu, skrzypiec i wiolonczeli. Klasycznie, prosto, ale czy zwyczajnie?

W poszukiwaniu źródeł dźwięku, brzmienia naturalnego i analogowego, Piaseczny zawędrował najpierw do Anglii, a potem do Stanów Zjednoczonych. Dokładnie – do studia Waterfront w Hudson, w stanie Nowy Jork. Tam trafił pod opiekę kompozytora i producenta Henry’ego Hirscha, znanego przede wszystkim ze współpracy z Lennym Kravitzem, ale również Mickiem Jaggerem czy Madonną. Henry zadbał o należyte brzmienie materiału, ale także nadał talentowi Andrzeja Piasecznego nowego blasku, ale co także ważne nie przerobił go na swoją modłę i nie próbował zmieniać.

Materiał jest światowy ale nie pozbawiony rodzimych korzeni. Watro posłuchać wyjątkowych ballad „Okruchy z jesieni” i „Z dwojga ciał”, soulowych, rytmicznych kawałków  „To co dobre, to co lepsze” i „Most na dnie serca” czy bluesowego wykonania utworu „Ten sam list”.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery × = 36

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony