Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Przepis na szczęście

Przepis na szczęście

Od wieków ludzie zastanawiają się jak żyć, by być szczęśliwym? Co tak naprawdę potrafi je dać? Jedni powiedzą, że pieniądze, inni wskażą miłość, a inni postawią na harmonie i zgodę z naturą. Pieniądze, dzieci, zdrowie – według mądrości ludowej tego nam właśnie trzeba do szczęścia. Czy tak jest jednak naprawdę?

Psychoanalityk powiedziałby,  że szczęście to osiągnięcie swoich wewnętrznych popędów, motywów, uświadomienia uczuć. Behawiorysta poradziłby Ci, że szczęście osiągniesz w chwili, kiedy nauczysz się żyć wśród ludzi. Gdy zaczniesz czerpać z życia garściami.

Innym ważnym pytaniem jest : czy pieniądze rzeczywiście dają szczęście? Niektórzy bez wahania odpowiedzieliby „tak!”. Osobiście uważam, że same pieniądze szczęścia nie dają, ale umożliwiają rozwijanie siebie , swoich pasji i podróże, a to natomiast może dać szczęście i poczucie spełnienia. Jednak wiele badań potwierdza to, co być może wielu z Was już zauważyło: związek pomiędzy pieniędzmi a szczęściem rozluźnia się wraz ze wzrostem dochodów. Dlatego też prawdziwego trwałego szczęścia nie można kupić.

Wielu jest znania, że miłość jest lekiem na każde zło. Powinna, więc być kluczem do osiągnięcia szczęścia. Stan zakochania uwalnia w nas poczucie szczęścia. Posiadanie  satysfakcjonujących związków stanowi zasadniczą różnicę między ludźmi, którzy są średnio szczęśliwi od tych, którzy są bardzo szczęśliwi.

Ważnym elementem w dążeniu do szczęścia, o której nie można zapomnieć, jest duchowość. Ludzie, którzy odznaczają się silna wiarą cieszą się większym szczęściem niż przeciętnie. Badania wskazują, iż  praktyki, takie jak medytacja, modlitwa, joga czy tai-chi mogą pomóc w poradzeniu sobie ze stresem i odzyskaniu równowagi w życiu.

Dla każdego z nas to jakże pożądane uczucie oznacza coś zupełnie innego. Dla sportowca jest nim zdobycie pierwszego miejsca na podium lub złoty medal na wymarzonej olimpiadzie.Natomiast świeżo upieczona  mama trójki dzieci najszczęśliwsza będzie, gdy jej pociechy będą zdrowe.

Trudno zatem określić i wykreować jakikolwiek wzór na szczęście.Każdy musi zastanowić się, więc co jest dla niego najważniejsze, czego tak naprawdę pragnie. Następnie powinien dążyć do celu.Nie musisz całkowicie zmieniać swojego życia. Może wystarczy  tylko jakiś jeden krok, by to osiągnąć. Na początek wystarczy uśmiech i pozytywne myślenie. Działaj, a zdobędziesz to czego pragniesz!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery + = 6

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 038 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony