Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Ministerstwo Finansów uprości zasady rozliczania VAT

Ministerstwo Finansów uprości zasady rozliczania VAT

Od przyszłego roku zmienią się zasady rozliczeń podatkowych przedsiębiorców z urzędem skarbowym. Inne będą też zasady wystawiania faktur. Przedsiębiorcy obawiają się, że zmiana zasad spowoduje spore zamieszanie.

Proponowana przez Ministerstwo Finansów nowelizacja ma uprościć zasady rozliczania VAT, ale jednocześnie spowoduje, że termin zapłaty podatku stanie się mniej elastyczny. Dziś firma może zdecydować, czy wystawić fakturę od razu i zapłacić podatek, czy opóźnić ją i przesunąć uiszczenie podatku. Tymczasem w świetle znowelizowanych przepisów przedsiębiorca będzie musiał z zasady zapłacić podatek po tym miesiącu, w którym doszło do transakcji.

Według przedsiębiorców nowe rozwiązania są pozytywne, bo likwidują bariery, które znalazły się na szczycie listy ograniczeń biznesu opracowanej przez PKPP Lewiatan. Ale z drugiej biznesmeni obawiają się, że zmiana zasad spowoduje spore zamieszanie. Zwłaszcza, że księgowi będą musieli m.in. zmienić programy do rozliczania VAT z fiskusem.

Zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2013 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć − = 5

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 649 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony