Jestes tutaj: Home » FILM » Złote KANewki

Złote KANewki

Wszyscy fani niezależnego kina już 19 kwietnia powinni znaleźć się we Wrocławiu, aby wspólnie obejrzeć przegląd najlepszych filmów tej kategorii z całego świata. To właśnie wtedy rozpoczyna się 13. Festiwal KAN – Kino Amatorskie i Niezależne, który potrwa cztery dni

Podczas jego trwania filmowcy rywalizować będą ze sobą w dwóch konkursach: Filmów Amatorskich i Niezależnych oraz Filmów Szkolnych. Podczas bloków pokazowych stanowiących główną atrakcję KAN-u zobaczymy animacje, dokumenty i fabuły stworzone zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów. O tym, kto zostanie nagrodzony Złotą KANewką zdecyduje jury w składzie: Adrian Konarski, Grzegorz Kondrek, Dominik Matwiejczyk, Bartek Czartoryski, Marek Michalik i Wojciech Szczudło.

Organizatorzy zapewnili widzą również wiele atrakcji niezwiązanych z konkursem. Możemy do nich zaliczyć przegląd krótkometrażowych filmów irańskich – umieszczony w programie ze względu na rosnącą popularność tamtejszych produkcji. Przez nawiązanie współpracy z festiwalami Landau i Wisbaden zorganizowano też przegląd nowego kina niemieckiego. Dzięki BuSho Film Festival z Budapesztu i CICDAF z Chin widzowie będą mogli zobaczyć najciekawsze animacje z całego świata. Nie zapomniano również o fanach produkcji dokumentalnych. Blok adresowany do nich zawiera najlepsze i wielokrotnie nagradzane filmy tego gatunku jak „Dzieła zaginionych snów” i „Wyjście przez sklep z pamiątkami”.

KAN to nie tylko pokazy filmowe. Po ich zakończeniu na uczestników czekają jeszcze koncerty oraz dyskusje trwające aż do świtu w festiwalowej knajpie Karuzela. Rano można udać się na kolejny film lub na darmowe warsztaty z tworzenia scenariusza i planowania filmowego budżetu.

Finałowa gala odbędzie się w niedzielę 22 kwietnia o godzinie 16:00. To wtedy poznamy zwycięzców KANewek. Bilet wstępu na pokazy kosztuje 10 zł (8 w przedsprzedaży). Wejście na finał to koszt 15 złotych. Wydarzenia odbywające się w festiwalowym klubie są darmowe.

Szczegółowy plan festiwalu na stronie www.kan.art.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


7 − = cztery

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 163 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony