Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Ulga podatkowa dla honorowych krwiodawców

Ulga podatkowa dla honorowych krwiodawców

W tym roku po raz pierwszy można uzyskać ulgę dla honorowych krwiodawców. Żeby odliczyć od podatku ulgę za krew, trzeba mieć zaświadczenie z punktu, gdzie jest oddawana. Nie trzeba dołączać tego dokumentu do PIT-u.

Honorowy dawca krwi może wartość przekazanej w roku podatkowym darowizny na cele krwiodawstwa odliczyć: od przychodu wykazywanego w zeznaniu PIT-28 lub od dochodu wykazywanego w zeznaniu PIT-36 albo PIT-37. Do zeznania trzeba dołączyć formularz PIT/O. Wykazuje się w nim kwotę przekazanej darowizny, kwotę odliczenia w ramach darowizny krwi oraz dane obdarowanego.

Honorowy dawca krwi to osoba, która oddała nieodpłatnie krew lub jej składniki i została zarejestrowana w jednostce organizacyjnej publicznej służby krwi, np. regionalnym centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Z odliczenia mogą korzystać także osoby, które oddają składniki krwi, jak np. osocze, czy krwinki. Jednak osoby, które oddają honorowo krew oraz osoby, które oddają składniki krwi, obliczając kwotę przysługującej im ulgi stosują taki sam ekwiwalent pieniężny za pobraną krew – czyli 130 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


1 × = trzy

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony