Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Jubileusz Thanks Jimi Festival

Jubileusz Thanks Jimi Festival


Dokładnie za dwa tygodnie -1 maja gitarzyści z całej Polski po raz dziesiąty podejmą próbę  pobicia Rekordu  Guinnessa grając wspólnie „Hey Joe” na wrocławskim Rynku.

Od 9 lat fani muzyki gitarowej przyjeżdżają do Wrocławia, by uczcić pamięć zmarłego w 1970 roku genialnego gitarzysty, Jimiego Hendrix’a. W tym roku gościem honorowym będzie brat Jimiego, gitarzysta i wokalista Leon Hendriks.

Pomysłodawcą imprezy jest Leszek Cichoński, który w latach 1986-1987 wraz z grupą Blue Experience zagrał cykl koncertów ku pamięci Jimiego Hendrix’a. Stały się one impulsem do stworzenia kilka lat później Festiwalu, który każdego roku ściąga do Wrocławia setki fanów gitarowego brzmienia.

Do tej pory największą liczbę uczestników udało się zebrać w 2009 roku. Na Rynku „ Hey Joe” zagrało  6346 gitarzystów. Rekord został oficjalnie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

W tym roku Festival otworzy koncert „Tribule to Nalepa”- 30 kwietnia, poświęcony pamięci zmarłego przed pięciu laty Tadeusza Nalepy.

1maja o 16:00- odbędzie się próba ustanowienia Rekordu Gitarowego. O 16:15 – ogłoszenie wyników. Od godz. 17:00 na Wyspie Stołowej rozpoczną się koncerty zaproszonych artystów. Zagrają: Lipali, Leszek Cichoński & Friends, T.LOVE, EUROPE.

Następnego dnia koncerty rozpoczną się o godz. 16:00. Na scenie wystąpią: Zdenek Bina, Marek Napiórkowski z Arturem Lisieckim, Wojtek Pilichowski. Koncert odbędzie się z udziałem znakomitego pianisty jazzowego Leszka Możdżera . O 20:00 rozpocznie się koncert Marcusa Millera, gitarzysty basowego i wielokrotnego zdobywcy nagrody Grammy.

Dokładny program Festivalu na stronie www.heyjoe.pl

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 3 = dwa

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 088 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony