Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Blue Notowa Pati Yang

Blue Notowa Pati Yang

W poznańskim klubie „Blue Note” w środę, 25 kwietnia 2012, o godz. 20.00 wystąpi artystka uznawana za jedną z najważniejszych postaci nurtu alternatywnego, od lat mieszkająca i tworząca w Wielkiej Brytanii. Ostatnio coraz częściej wiąże się ją ze scena Nowego Yorku. 

Pati Yang – naprawdę nazywa się Patrycja Hilton, z domu Grzymałkiewicz i jest polską piosenkarką. Urodziła się w roku 1980 we Wrocławiu. Pierwsze osiem lat życia spędziła w trasach koncertowych – razem z mamą i jej ówczesnym partnerem Janem Borysewiczem, liderem zespołu „Lady Pank”. W roku 1998 Pati nagrała i wydała swoją debiutancką płytę pt. „Jaszczurka”. W Przez kolejne dwa lata prowadziła audycję autorską w pewnej Radiostacji. Potem przeprowadziła się do Londynu, gdzie wyszła za Stephena Hiltona i wspólnie z nim założyła projekt „Children”. Współpracowała także z Davidem Holmesem, i współtworzyła z nim muzykę filmową do: „Co z oczu, to z serca”, „Ocean’s Eleven”, czy „Ryzykowna gra”. Efektem ich współpracy był także projekt „The Free Association”, który w 2003 wydał ścieżkę dźwiękową do „Code 46” (współpraca z Martiną Topley-Bird).

Szerszej publiczności dała się poznać również przy okazji pracy nad ścieżką dźwiękową do jednego z filmów o przygodach Agenta 007 – „Jutro nie umiera nigdy”. W roku 2005 powróciła z solowym projektem „Silent Treatment”. Album uzyskał nominację do nagrody „Fryderyka” w kategorii: Album Roku Pop. W czerwcu 2006 w Warszawie Pati Yang zagrała jako support przed koncertem „Depeche Mode”. Poza tym grała w polskim serialu „Londyńczycy” samą siebie, czyli piosenkarkę i przedsiębiorczynię – wykonała tam piosenkę „Timebomb”. W lutym 2010 roku jej album „Faith, Hope + Fury” znów uzyskał nominację do „Fryderyka”, tym razem w kategorii: muzyka alternatywna. W połowie 2010 roku Pati Yang wydała singiel „Tonight” pod pseudonimem Nikita. Swoją dojrzałość muzyczną potwierdza ostatnim albumem „Wires And Sparks”, płytą znakomicie wyprodukowaną przez Joe Crossa (multiinstrumentalistę i producenta odpowiedzialnego m.in. za brzmienie zespołu „Hurts”). Widać wyraźnie, że przez kilkanaście lat od debiutu, Pati Yang przeobraziła się w świadomą swojej wizji artystkę, osobę pełną luzu i pomysłów. Na płycie słychać zarówno piosenki w najlepszym popowym wydaniu („Near To God”), jak i przejmujące melodie z gatunku electro („Let It Go”). Głos artystki momentami porównywany jest do wysokich rejestrów Kate Bush, a czasami płynnie przechodzi w głębokie i ciemne brzmienia kojarzone z „Garbate”, czy chociażby Annie Lennox. Obecnie artystka często występuje w Stanach Zjednoczonych. Do największych sukcesów należy zaliczyć jej koncert w Nowym Jorku w legendarnym klubie „The Bowery Electric” na tej samej scenie, na której gościli m.in. „The Strokes”, „Jon Spencer Blues Explosion” oraz „Kaiser Cheifs”. Pati Yang była w ogóle pierwszą polską artystką goszczącą w tym jakże magicznym miejscu.

Bilety:

45 zł – przedsprzedaż i 55 zł – w dniu koncertu.

Sprzedaż: biuro klubu, www.ticketpro.pl(m.in. sieć Empik, Media Markt).

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 × pięć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 811 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony