Jestes tutaj: Home » FILM » Znaleziono oryginalnie kolorowy film z przedwojennej Warszawy

Znaleziono oryginalnie kolorowy film z przedwojennej Warszawy

To wielka niespodzianka nie tylko dla varsavianistów. Został znaleziony oryginalnie kolorowy amatorski film przedstawiający codzienne życie stolicy. Kolorowe filmy przedwojenne są bardzo rzadkie. Materiały były bowiem tak drogie, że mogła sobie na nie pozwolić tylko osoba zamożna.

Film składa się z kolorowych migawek przestawiających symbole stolicy takie jak Kolumna Zygmunta, Grób Nieznanego Żołnierza, a także obrazki z dzielnicy żydowskiej i kamieniczki na Starym Mieście. Kamera zarejestrowała tętniącą życiem Warszawę wraz z całą jej różnorodnością i bogactwem kultur. Z jednej strony mamy pełne wszelkiego dobra kramy na Nalewkach i dzieci bawiące się na ulicy, z drugiej – wielkomiejskie Krakowskie Przedmieście z tramwajami i samochodami oraz spacerujące w Ogrodzie Saskim nianie z podopiecznymi.

Przedstawiamy film trwający 12 minut:

Jego oryginał zamieszczony został na stronie historicfilms.com. Całość nagrania trwa ponad 40 minut i zawiera materiał z różnych stron świata. Prawdopodobnie jest to prywatne nagranie z wycieczki po świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


4 − trzy =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 163 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony