Jestes tutaj: Home » TEATR » Recenzje » Kwintesencja w teatrze Druga Strefa

Kwintesencja w teatrze Druga Strefa

„Kwintesencja” to sztuka, która jako pierwsza została wyreżyserowana dla teatru Druga Strefa przez reżysera Davida Foulkesa. Miała być komedią, czy jednak nią była?

Tytułowa kwintesencja to historia pary kochanków Kwinta, który początkowo traci głowę dla swej ukochanej, jednak z biegiem czasu rutyna prowadzi go do agresji, oraz Esencji o zmiennym i hałaśliwym usposobieniu. Para jest ze sobą od pierwszego spojrzenia, aż po śmierć. Sztuka ta, owszem momentami bawi, ale jednocześnie nie daje zbyt wielu powodów do radości, skłania widza do zadania sobie kilku pytań i zastanowienia się nad istotą związku. To historia moim zdaniem toksycznego związku, który przechodzi przez kilka etapów począwszy od spotkania poprzez zainteresowanie, niedopasowanie aż po pożegnanie i śmierć. Ich flirt, nieporozumienia, mniej lub bardziej udany seks czy dojrzałe, a miejscami nawet filozoficzne rozmowy tworzą między kochankami ogromne przywiązanie. Nawet nuda, i brak zainteresowania drugą osobą nie są w stanie rozbić tego związku, gdyż i Kwint i Esencja najbardziej boją się samotności.

„Kwintesencja” to spektakl specyficzny, który obnaża wyobrażenia i stereotypy, które istnieją wśród mężczyzn i kobiet na temat płci przeciwnej. Sztuka w brutalny sposób ukazuje nam błędy, które popełniamy w związku i których powinniśmy się wystrzegać. Robi to w specyficzny i nietypowy sposób i to właśnie może być jej atutem.

W rolach głównych występują:

Esencja: Beata Bójko

Kwint: Sylwester Biraga

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 1 = trzy

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony