Andrzej Grabowski, jako „Chory z urojenia” w Teatrze 6. Piętro
24 i 25 kwietnia po raz kolejny będziemy mieć okazję obejrzeć fenomenalnego Andrzeja Grabowskiego w roli Argana, głównego bohatera „Chorego z urojenia”.
Sztuka Moliera wystawiana jest w prywatnym teatrze znanego polskiego aktora, Michała Żebrowskiego. Teatr 6. Piętro ma swoją siedzibę w Sali Koncertowej na szóstym piętrze Pałacu Kultury i Nauki.
„Chory z urojenia” to komedia będąca ostatnim dziełem francuskiego pisarza, Moliera. Opowiada ona historię Argana (Andrzej Grabowski), który nieustannie wmawia sobie różne choroby, mimo, iż cieszy się bardzo dobrym zdrowiem.
W komedii oprócz Andrzeja Grabowskiego zobaczymy m.in. Joannę Kurowską, Annę Korcz, Wojciecha Pokorę, a także córkę Grabowskiego, Zuzannę.