Jestes tutaj: Home » FILM » „Wałęsa” już w październiku?

„Wałęsa” już w październiku?

Andrzej Wajda wyraził nadzieję, że film „Wałęsa”, nad którym obecnie pracuje, trafi do kin już w październiku bieżącego roku. Reżyser uchylił również rąbka tajemnicy oznajmiając, że dwie trzecie filmu jest już gotowe.

Wajda pochwalił również aktorów grających w filmie. W rolę legendarnego przywódcy „Solidarności” wcieli się Robert Więckiewicz, a jego żonę Danutę zagra Agnieszka Grochowska. „Wałęsa” to dla reżysera jedno z najtrudniejszych, a jednocześnie najważniejszych dzieł w karierze.  Jak sam powiedział PAP: „Żyją bohaterowie tego opowiadania i jest tyle wersji, ilu uczestników. Każdy ma swój punkt widzenia, uważa, że właśnie te, a nie inne wydarzenia powinny być na ekranie”. Andrzej Wajda zamierza ukazać sceny pochodzące bezpośrednio z dwóch źródeł – scen napisanych przez autora scenariusza Janusza Głowackiego, a pochodzących z prywatnego, domowego życia Wałęsy oraz ze zgromadzonych materiałów historycznych. Film realizowany jest w dwóch polskich miastach – Gdańsku i Warszawie. Ciekawostką jest również to, że możliwe będzie połączenie w filmie zdjęć dokumentalnych z fabularnymi.

Andrzej Wajda podkreśla, że jeśli film nie zostanie ukończony do października, stanie się to na pewno do końca 2012 roku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


dwa × = 6

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 323 147 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony