Jestes tutaj: Home » FILM » „Wałęsa” już w październiku?

„Wałęsa” już w październiku?

Andrzej Wajda wyraził nadzieję, że film „Wałęsa”, nad którym obecnie pracuje, trafi do kin już w październiku bieżącego roku. Reżyser uchylił również rąbka tajemnicy oznajmiając, że dwie trzecie filmu jest już gotowe.

Wajda pochwalił również aktorów grających w filmie. W rolę legendarnego przywódcy „Solidarności” wcieli się Robert Więckiewicz, a jego żonę Danutę zagra Agnieszka Grochowska. „Wałęsa” to dla reżysera jedno z najtrudniejszych, a jednocześnie najważniejszych dzieł w karierze.  Jak sam powiedział PAP: „Żyją bohaterowie tego opowiadania i jest tyle wersji, ilu uczestników. Każdy ma swój punkt widzenia, uważa, że właśnie te, a nie inne wydarzenia powinny być na ekranie”. Andrzej Wajda zamierza ukazać sceny pochodzące bezpośrednio z dwóch źródeł – scen napisanych przez autora scenariusza Janusza Głowackiego, a pochodzących z prywatnego, domowego życia Wałęsy oraz ze zgromadzonych materiałów historycznych. Film realizowany jest w dwóch polskich miastach – Gdańsku i Warszawie. Ciekawostką jest również to, że możliwe będzie połączenie w filmie zdjęć dokumentalnych z fabularnymi.

Andrzej Wajda podkreśla, że jeśli film nie zostanie ukończony do października, stanie się to na pewno do końca 2012 roku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 − = dwa

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 209 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony