Jestes tutaj: Home » SPORT » Tiger Woods w cieniu

Tiger Woods w cieniu

Nowy bohater golfa nazywa się – Bubba Watson. Tiger Woods zanotował w tym roku najgorsze Masters w karierze. „Ojciec zrobił z niego geniusza,ale zapomniał nauczyć go przegrywać”.

Przez lata Tiger Woods był niedościgniony. Na polu w Auguście, gdzie rozgrywany jest najbardziej prestiżowy turniej, zdobywał wszelkie rekordy. Zwyciężał aż czterokrotnie. W ostatni weekend zajął dopiero 40 miejsce najgorsze w karierze. Woods od sekskandalu w 2009 roku nie mógł odnaleźć formy, ale przed Masters wierzono, że się odrodzi. Niedawno wygrał mniejszy turniej w Bay Hill- pierwszy do dwóch sezonów. Gdy jednak pojawili się najsilniejsi rywale, mistrz nie wytrzymał ciśnienia. Po polu wśród kwitnących magnolii chodził przeklinając jak szewc, stroił obrażone miny, a na szesnastym dołku rozkleił się kompletnie- cisnął na trawę kij. Wybuch Woodsa wywołał burzę, gdyż golf  jest uznawany za sport dżentelmenów, a kij golfowy to rzecz święta. „Przestał być bogiem, stał się człowiekiem, wszystko musi dziś wypracować, a to nie takie proste”- napisano w USA TODAY.
Pomimo porażek Woods wciąż jest najbogatszym sportowcem świata, ale jeśli nie zmodyfikuje swojej postawy to szybko może się zmienić. Tym bardziej, że Ameryka zakochała się w nowym zwycięzcy. Bubba Watson jest całkowitym przeciwieństwem Tigera- totalnym naturszczykiem, który nigdy nie brał lekcji golfa. Jego gra zawsze opierała się na intuicji i wyczuciu, a nie na pracy ze sztabem trenerów i testowaniu kosmicznych technologii.

Bez względu na przebieg dalszej kariery Tigera, już teraz znalazł on swoje miejsce w historii nie tylko golfa, ale całego sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem × 6 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 166 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony