Jestes tutaj: Home » FILM » Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Kinie Muranów

Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Kinie Muranów

Nowoczesne Kino Francuskie 13-19 Kwietnia Dziś w kinie Muranów zaczyna się prezentacja filmów nowoczesnej kinematografii rodem z Francji.

Na ekranie znajdzie się 10 filmów, które docenili krytycy i widzowie, z których każdy ma na koncie nagrody i nominacje. Przegląd otworzy film-„Polis” w reżyserii Maiwenn. To intrygująca odarta z heroizmu opowieść o zwykłych policjantach z brygady ochrony nieletnich. W programie znalazła się też znakomita komedia – Nietykalni. Na uwagę zasługują kreacje, jakie stworzyli w filmie-„Wypowiedzenie wojny” Valerie Donzeli i Jeremie Elkaim. Grają samych siebie-młodych zakochanych, którzy nagle dowiadują się o chorobie dziecka. Film jest wzruszającym hymnem na cześć życia.

Gościem przeglądu będzie Pierre Scholler, reżyser filmu „Minister”. Bohaterem tegoż filmu jest szef resortu transportu. Któregoś dnia budzi go telefon z informacją o katastrofie autobusu, którym podróżowały dzieci, a on sam musi podjąć niełatwe decyzje. To jedne z kilku wydarzeń, którym minister musi stawić czoło. Wich tle toczy się bezwzględna walka polityczna. Będzie też okazja obejrzeć najlepszy debiut roku we Francji – Przystojniaki. Po jego obejrzeniu będą mogli okazję przypomnieć sobie, jak trudne może być życie nastolatka. Przegląd filmu zakończy projekcja filmu na który czekają kibice piłki nożnej- Zidane-Portret XXI wieku. Film został nakręcony podczas meczu Realu Madryt z Villarealem. Ruchy piłkarza na boisku zarejestrowało 17 kamer. Muzykę do filmu nagrał zespół Mogwei.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− jeden = 0

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 813 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony