Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Premiera projektu Noc Restauracji

Premiera projektu Noc Restauracji

W tym roku 25 maja po raz pierwszy, z inicjatywy trzech polskich miast: Białegostoku, Poznania i Gdyni, odbędzie się Noc Restauracji. Ideą przyświecającą organizatorom jest promocja jakościowej gastronomii zarówno wśród mieszkańców jak i turystów.

Inspiracją Nocy Restauracji jest Noc Muzeów, i podobnie jak „nocne święto sztuki” ma się odbywać cyklicznie. „Święto smaku” ma przede wszystkim zachęcać do nowej formy wypoczynku weekendowego, promując nieznaną w Polsce formę turystyki, czyli podróżowanie w celu poznawania nowych smaków. Organizatorzy chcą, aby inicjatywa stała się polskim wkładem do wspólnych europejskich imprez kulturalnych takich jak np. Noc Muzeów – którą wymyślili Niemcy, czy Święto Muzyki – które rozpropagowali Francuzi.

Program akcji oparty będzie na atrakcjach szlaków kulinarnych. Restauracje, biorące udział w projekcie, będą otwarte do godziny 04:00 i przygotują atrakcje w postaci specjalnych pokazów w wykonaniu szefów kuchni czy wyjątkowego dania, serwowanego tylko tej nocy. W Białymstoku, Poznaniu i Gdyni, w ramach konkursu na Nocne Danie, szefowie kuchni przygotują niecodzienne potrawy, które zawalczą o Grand Prix Nocy Restauracji przyznawaną przez gości za pośrednictwem strony internetowej www.nocrestauracji.pl.

Gości w lokalach będą witali szefowie kuchni lub sami właściciele. To ma być prawdziwe święto gastronomii. Aby zachęcić gości do spróbowania różnych dań i odwiedzenia kilku restauracji, potrawy w restauracjach będą tańsze od 25% do 50%. Organizatorzy przygotowali też konkursy z atrakcyjnymi nagrodami na nocne danie i nocnego łowcę.

Kolejne edycje „Noc Restauracji” będą miały charakter ogólnopolski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 × dziewięć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 817 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony