Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Dama z gronostajem do zobaczenia na Wawelu

Dama z gronostajem do zobaczenia na Wawelu

Jak podało ministerstwo kultury dziedzictwa narodowego obraz Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem” na czas remontu muzeum Książąt Czartoryskich zostanie przeniesiona na Wawel.

Obraz, który jest własnością Fundacji Książąt Czartoryskich od 2009 roku był niemal w ciągłych rozjazdach. Najpierw obraz znajdował się w Budapeszcie, potem powędrował do Warszawy, by w 2011 roku znaleźć się na wystawach w Londynie, Berlinie i Madrycie.

Decyzję o przeniesieniu „Damy z gronostajem” lub jak kto woli „Damy z łasiczką” z muzeum Książąt Czartoryskich do Zamku na Wawelu podjął minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  Bogdan Zdrojewski oraz książę Adam Czartoryski, fundator i prezes fundacji Książąt Czartoryskich. Otwarcie wystawy, na której będzie można podziwiać fenomenalny obraz planowane jest na początek maja.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem × 1 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 139 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony