Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Dama z gronostajem do zobaczenia na Wawelu

Dama z gronostajem do zobaczenia na Wawelu

Jak podało ministerstwo kultury dziedzictwa narodowego obraz Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem” na czas remontu muzeum Książąt Czartoryskich zostanie przeniesiona na Wawel.

Obraz, który jest własnością Fundacji Książąt Czartoryskich od 2009 roku był niemal w ciągłych rozjazdach. Najpierw obraz znajdował się w Budapeszcie, potem powędrował do Warszawy, by w 2011 roku znaleźć się na wystawach w Londynie, Berlinie i Madrycie.

Decyzję o przeniesieniu „Damy z gronostajem” lub jak kto woli „Damy z łasiczką” z muzeum Książąt Czartoryskich do Zamku na Wawelu podjął minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  Bogdan Zdrojewski oraz książę Adam Czartoryski, fundator i prezes fundacji Książąt Czartoryskich. Otwarcie wystawy, na której będzie można podziwiać fenomenalny obraz planowane jest na początek maja.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


3 + = dwanaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 322 947 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony