Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Rusza rządowa kampania emerytalna

Rusza rządowa kampania emerytalna

„Zależy nam, żeby prowadzić z wami szczerą i otwartą rozmowę, zwłaszcza teraz, gdy trwają prace nad ważnymi reformami, w tym emerytalną” – deklaruje premier Donald Tusk. Po protestach opozycji i związków zawodowych, rząd zaplanował kampanię informacyjną, która ma zmienić nastawienie ponad 80 proc. Polaków sprzeciwiających się podniesieniu wieku emerytalnego. Eksperci uważają jednak, że kampania przeprowadzana jest zdecydowanie za późno.

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, inaugurując kampanię, zapowiedział, że o proponowanych zmianach dotyczących zrównania i wydłużenia wieku emerytalnego będzie można dowiedzieć się wszystkiego dzięki specjalnie przygotowanym spotom telewizyjnym, a także stronie internetowej emerytura.gov.pl oraz infolinii pod numerem 801 88 99 44. Minister poinformował, że kampania będzie trwała około dwóch tygodni, a jej koszt oszacował na ok. 3 mln zł.

Najważniejszym elementem kampanii będą dwa spoty, które mają być emitowane we wszystkich największych telewizjach. Z kolei na uruchomionej przez rząd stronie www.emerytura.gov.pl znajdują się szczegółowe informacje na temat reformy, w tym kalkulator emerytalny i materiały multimedialne. Dodatkowo w serwisie Facebook na profilu KPRM uruchomiona została specjalna zakładka o emeryturach, za pośrednictwem której m.in. będą przeprowadzane czaty z ekspertami.

Zdaniem ekspertów, działania informacyjne podjęte zostały zdecydowanie za późno, gdyż Polacy wyrobili już sobie zdanie na temat podniesienia wieku emerytalnego. Jednocześnie politycy, mimo iż wiedzą, że się spóźnili, czują się zobowiązani, by temat podjąć. Reforma wzbudza bowiem tak duże emocje, że nie można przestać o niej mówić. Eksperci zwracają także uwagę, że kampania to ze strony polityków rodzaj uspokojenia sumienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


5 + dziewięć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony