Jestes tutaj: Home » TEATR » Kulesza i Dorociński w warszawskim Ateneum

Kulesza i Dorociński w warszawskim Ateneum

W Teatrze Ateneum w Warszawie dobiegają końca próby do spektaklu „Merylin Mongoł” Nikołaja Kolady. W spektaklu wyreżyserowanym przez Bogusława Lindę na zobaczymy m.in. Agatę Kuleszę, Marcina Dorocińskiego i Olgę Sarzyńską.

Tytułowa bohaterka, to piękna, łatwowierna Olga, która lekceważona przez matkę, poniżana przez siostrę alkoholiczkę i wykorzystywana przez mężczyznę, którego nie kocha, marzy o szczęśliwym życiu w wielkim mieście. Chce wyjechać z prowincji, zakończyć romans i spróbować żyć inaczej. Jej pragnienia mogą się zrealizować wraz z przyjazdem Aleksego – oczytanego, nieśmiałego młodego mężczyzny. Największym problemem Olgi jest jednak to, że jej marzenia nikogo nie obchodzą, a całe miasteczko żyje oczekiwaniem na ogłoszony przez lokalną wróżkę koniec świata.

„Merylin Mongoł” to jedna z najczęściej granych współczesnych rosyjskich sztuk. Spektakl reżyseruje Bogusław Linda, który po wielu latach wrócił do reżyserii teatralnej.

Przedstawienie będzie można oglądać od 21 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− dwa = 1

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony