Jestes tutaj: Home » TEATR » Kulesza i Dorociński w warszawskim Ateneum

Kulesza i Dorociński w warszawskim Ateneum

W Teatrze Ateneum w Warszawie dobiegają końca próby do spektaklu „Merylin Mongoł” Nikołaja Kolady. W spektaklu wyreżyserowanym przez Bogusława Lindę na zobaczymy m.in. Agatę Kuleszę, Marcina Dorocińskiego i Olgę Sarzyńską.

Tytułowa bohaterka, to piękna, łatwowierna Olga, która lekceważona przez matkę, poniżana przez siostrę alkoholiczkę i wykorzystywana przez mężczyznę, którego nie kocha, marzy o szczęśliwym życiu w wielkim mieście. Chce wyjechać z prowincji, zakończyć romans i spróbować żyć inaczej. Jej pragnienia mogą się zrealizować wraz z przyjazdem Aleksego – oczytanego, nieśmiałego młodego mężczyzny. Największym problemem Olgi jest jednak to, że jej marzenia nikogo nie obchodzą, a całe miasteczko żyje oczekiwaniem na ogłoszony przez lokalną wróżkę koniec świata.

„Merylin Mongoł” to jedna z najczęściej granych współczesnych rosyjskich sztuk. Spektakl reżyseruje Bogusław Linda, który po wielu latach wrócił do reżyserii teatralnej.

Przedstawienie będzie można oglądać od 21 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


osiem + = 14

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 323 140 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony