Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Jak być eko?

Jak być eko?

W dzisiejszych czasach każdy może być eko. Nie trzeba zapisywać się do żadnej specjalnej organizacji. Wystarczy jedynie by myśleć pozytywnie i dbać o swoje otoczenie. Sami możemy zadbać o to, by nasz dom, otoczenie i rodzina były przyjazne i pomocne przyrodzie.

Często wystarczy kilka sekund, aby coś naprawić. Oto kilka dobrych rad,by zmieniając swoje nawyki,  zmienić  środowisko:

  1. Mniej światła-większa oszczędność. Wyłączajmy światło w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa.
  2. Rower zamiast samochodu. Ta zasada dobrze działa na środowisko , jak również na naszą sylwetkę.
  3. Ekologia na twarzy. Wybierając produkty, warto poświęcić kilka minut na znalezienie artykułów przyjaznych środowisku – naturalnych kosmetyków
  4. Eko na talerzu. Należy wybierać żywność niemodyfikowana genetycznie,często wytwarzaną przez lokalnych wytwórców.
  5. Ekotorba zawsze modna. Zamiast foliowej torebki, która rozkłada się kilka tysięcy lat weź do sklepu specjalną ekotorbę przyjazna środowisku.
  6. Recycling resztek z obiadu. Nie marnujmy jedzenia. Gotowany kurczak z zupy jest pyszną bazą do sałatki, a resztki chleba lądują w zamrażalniku. I zawsze znajdzie się chętny, żeby to zjeść albo przerobić na jakiąś szybką przekąskę.
  7. Turn on / turn off. Każdy sprzęt jak telewizor, komputer warto wyłączyć, gdy wychodzimy z domu.
  8. Perfekcyjna Pani Eko. Zamiast silnych chemicznie środków można używać produktów naturalnych, np. ocet.
  9. Nawóz hand-made. Nawóz np. na działkę letniskową każdy może zrobić sam. Skorupki jajek i piwo odstraszają ślimaki, coca-cola jest dobrym odrdzewiaczem, a skórka banana wyśmienicie spulchnia glebę.
  10. Raj na targu. Na pobliskim rynku znajdziecie różnorodności ze świata eko, np. świeże, niepryskane owoce i warzywa z pobliskich okolic .

Wniosek? Każdy może przyczynić się do uszczęśliwienia planety. Wystarczy jedynie zastanawiać się nad tym, czy nie marnujemy zbyt dużo energii i nie zanieczyszczamy środowiska. Małymi kroczkami będziemy mogli zatroszczyć się o przyrodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 6 = osiem

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 088 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony