Jestes tutaj: Home » TEATR » Czarne Serca- Spektakl dla kibiców Polonii Warszawa i nie tylko…

Czarne Serca- Spektakl dla kibiców Polonii Warszawa i nie tylko…

Spektakl Czarne Serca został napisany przez Domana Nowakowskiego z okazji setnej rocznicy powstania klubu Polonia Warszawa.
Założyciel Teatru Kamienica, Emilian Kamiński, na konferencji prasowej, przed premierą, która odbyła się w listopadzie 2011 roku, powiedział : „Właściwie tak się nie zdarza w teatrze, żeby spektakl był przygotowywany na specjalną okazję. Otóż mamy stulecie Polonii Warszawa, wspaniałego klubu piłkarskiego, którego historia i zmagania są ściśle związane z historią Warszawy i z historią Polski. Mało który klub może się pochwalić właśnie takim powiązaniem z historią i tradycją warszawską”.
Spektakl opowiada losy czterech pokoleń kibiców klubu na tle ważnych wydarzeń historycznych, od I Wojny Światowej poprzez wojnę Polsko-Bolszewicką, Powstanie Warszawskie, aż po działanie Solidarności.
Rodzina Sobieckich równie długo zamieszkuje budynek, w którym teraz mieści się Teatr Kamienica.
Historia zwykłej rodziny, kraju, ulubionego klubu piłkarskiego przeplatają się, łącząc opowieść o patriotyzmie zarówno tym narodowym, jak i piłkarskim.
Nazwy Polska i Polonia niejednokrotnie wymieniane w sztuce symbolizują sportowe emocje i dziejowe zawieruchy.
Dużym atutem spektaklu są także ściśle z nim powiązane i wyświetlane w jego trakcie archiwalne, czasem unikatowe nagrania – triumf Józefa Piłsudskiego, Powstanie Warszawskie, komunistyczne zjazdy czy powstanie Solidarności.
Prapremiera Spektaklu Czarne Serca odbyła się 19 listopada 2011 roku; 29 maja Czarne Serca ponownie znajdą się na deskach Teatru Kamienica.

Oficjalna strona Teatru www.teatrkamienica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


8 − trzy =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 278 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony