Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Bitwa Narodów po raz pierwszy w Polsce

Bitwa Narodów po raz pierwszy w Polsce

Rekonstrukcja historyczna zdobywa coraz większą popularność wśród pasjonatów zabytkowych technologii wojennych i średniowiecznych sztuk walki. Bitwa Narodów to dla nich wielkie święto. W tym roku Polska po raz pierwszy jest gospodarzem tego międzynarodowego turnieju rycerskiego.

Pomysł Bitwy Narodów narodził się kilka lat temu, a wystartował w 2010 roku w twierdzy Chocim (Ukraina). W pierwszym festiwalu wzięli udział zawodnicy z Ukrainy, Białorusi, Polski i Rosji. Rok później impreza ściągnęła już kilkanaście reprezentacji. Bitwa Narodów 2012, której kulminacyjnym punktem będzie walka o Mistrzostwo Świata, stoczona zostanie w dniach 30 kwietnia – 3 maja na terenie warszawskich Fortów Bema.

Do Warszawy zjadą rycerze z 11 krajów świata (Rosji, Ukrainy, Białorusi, Włoch, Niemiec, Quebecu, Austrii, USA, Izraela, Danii, Krajów Bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia). Nie zabraknie również przedstawicieli narodowej drużyny z Polski.
W sumie ponad 850 zbrojnych będzie walczyć o zwycięstwo. Nagrodą w turnieju jest pokaźna suma pieniężna.

Międzynarodowe reguły zawodów stanowią, że dozwolone są niemal wszystkie rodzaje ciosów i technik walki, z wyłączeniem tych najbardziej niebezpiecznych, które mogłyby spowodować groźne urazy. Aby zwyciężyć, należy przestrzegać reguł, mieć wysokiej klasy rynsztunek, dobre przygotowanie fizyczne oraz zgraną drużynę.
Projekt jest świetnie zorganizowany, z dużym rozmachem, a także dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Widzowie i kibice Bitwy Narodów mogą się spodziewać drobiazgowo odtworzonych historycznych bitew, a także perfekcyjnie zrekonstruowanego oręża zawodników. To profesjonaliści, którzy walczą naprawdę. Walki nie są zwykłą rekonstrukcją, nie dzieją się na podstawie scenariusza. Nic tu nie jest udawane.

Poza walkami organizatorzy szykują mnóstwo atrakcji, m.in. pokazy walki z użyciem płonących mieczy, triki akrobatyczne, żonglerkę nożami, fajerwerki, a także występy europejskich zespołów w stylu folk rock i rock gotycki. W skrupulatnie odwzorowanej osadzie i wiosce rycerskiej będzie można spotkać średniowiecznych sztukmistrzów i skomorochów, czyli aktorów recytujących baśnie i legendy.

19 kwietnia w Muzeum Wojska Polskiego odbędzie się konferencja prasowa poświęcona Rycerskim Mistrzostwom Świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 − sześć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 163 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony