Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » „SOUNDRISE” – Utwory z repertuaru Czesława Niemena

„SOUNDRISE” – Utwory z repertuaru Czesława Niemena

W poznańskim klubie „Blue Note” na Zamku, 19 kwietnia 2012, o godz. 19.30, odbędzie się koncert, na którym usłyszeć będzie można kompozycje Czesława Niemena w aranżacjach opartych na współczesnych stylistykach drum`n`bass i trip hopu, groove i jazzu. wystąpi młody wrocławski zespół „Soundrise“.

Zespół wydał właśnie swą debiutancką płytę pt. „Niemen Nieznany“, która w żaden sposób nie stara się dorównać swpjemu wielkiemu pierwowzorowi.  „Soundrise“ „przekłada“ twórczość Czesława Niemena na język dzisiejszej muzyki, używając dużej ilości elektroniki ubranej w ciekawe eksperymentalne brzmienia, połączone z nowoczesnym goovem oraz liniami melodycznymi poprowadzonymi w zupełnie inną, nową i własną stronę.muzycy mowią: Staramy się przedstawić muzykę Niemena w wersji uwspółcześnionej, aby ludzie naszego pokolenia zainteresowali się twórczością Wielkiego Artysty, znanego im głównie z opowiadań rodziców.

„Soundrise“ nie interpretuje tych jedynie najbardziej znanych kompozycji. Zespół poznał bardzo dobrze i zagłębił się w tworczość Artysty bazując m. in. na albumie „Idee Fixe“ do poezji C.K. Norwida i Juliusza Słowackiego. Stąd na płycie „Niemen Nieznany“ znajdują się utwory takie jak „Pieśń Wernyhory“, „Moja Ojczyzna“, „Sieroctwo“, „Moja Piosnka“ i „Jednego Serca“

Myślę, że gdyby Czesław Niemen żył, to zechciałby zaangażować tych ambitnych pasjonatów do swojego zespołu. To chyba najpoważniejsza, jak dotąd nowa propozycja twórczego rozwinięcia Niemenowskiej spuścizny“ – Paweł Brodowski, redaktor naczelny „Jazz Forum”, przed laty członek zespołu „Niemen & Akwarele“.

„Choć składa się z młodych ludzi, jest już niezwykle ciekawie ukształtowaną formacją muzyczną, tworzącą wartości artystyczne, których nie można ignorować“ – Tomasz Jaśkiewicz, gitarzysta, członek: „Niemen i Akwarele“, „Niemen Enigmatic“ i „Grupa Niemen“.

„Soundrise“ – skład:

 • Asia Pieczykolan – Wokal;
 • Marcin Kużdowicz – Gitara;
 • Szymon Orchowski – Instrumenty klawiszowe;
 • Kuba Wojciechowski – Bas;
 • Bogusz Stępak – Perkusja.

 Bilety:

Przedsprzedaż: ulgowe 15zł normalne 20zł

W dniu koncertu 20 i 25 zł

2 comments on “„SOUNDRISE” – Utwory z repertuaru Czesława Niemena

 1. CENY BILETÓW SĄ NIEPRAWDZIWE!!!!!!!!!!!!!
  ulgowe 15zł normalne 20zł
  w przedsprzedaży

  5zł drożej w dzień koncertu

  To chyba mała różnica……

 2. Dziękujemy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× osiem = 8

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony