Jestes tutaj: Home » FILM » „Cień na duszy” w Klubie Krótkiego Kina

„Cień na duszy” w Klubie Krótkiego Kina

Zamkowy „Klub Krótkiego Kina” zaprasza na projekcję filmu pt. „Cień na duszy” i poprojekcyjne spotkanie z jego reżyserem, Rafaelem Lewandowskim. Wszystko to odbędzie się w poniedziałek, 16 kwietnia 2012, o godz. 19.15 w Sali Audiowizualnej na II piętrze CK Zamek, które mieści się na ul. Św. Marcin 80/82 w Poznaniu. Wstęp wolny.

 

 

„Cień na duszy/Une ombre dans les yeux” (reż. Rafał Lewandowski, 1999, 52′)
Znany scenograf Willy Holt milczał przez 50 lat. Chciał żyć, mieć rodzinę – dlatego  pragnął zapomnieć. W 1995 roku postanowił przekazać swoje wspomnienia poprzez  ukazanie historii jego deportacji. Konfrontując swoje słowa z wypowiedziami córki, studentów filmówki oraz współtowarzyszy nieszczęścia (Jorge Semprun, Roman Polański), Willy Holt stara się nadać znaczenie swemu przetrwaniu.

Film to powstały w 1998 r.  portret scenografa Willy’ego Holta i tylko jeden z wielu zrealizowanych przez Rafaela Lewandowskiego dokumentów.  W ulubionym przez niego gatunku powstały również:  „Audiences” opowiadający o pracy dziennikarzy podczas procesu Maurice’a Papona oraz  „W cieniu Don Giovanniego”, opowieść o przygotowaniach do polskiej premiery opery „Don Giovanni” w reżyserii Mariusza Trelińskiego z 2003 r.

 

Rafael Lewandowski jest reżyserem nagrodzonym ostatnio Paszportem Polityki – w styczniu 2012 r. – za film „Kret”, który został obsypany nagrodami na różnych festiwalach filmowych, a także był debiutem fabularnym Rafaela Lewandowskiego. Jak mówi sam reżyser, warunkiem robienia dobrych filmów fabularnych jest umiejętność obserwowania i reżyserowania rzeczywistości, a tego najlepiej można nauczyć się realizując dokumenty.
Pokaz w ramach poznańskiej części 4. Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych SHORT WAVES.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 5 = czterdzieści pięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 163 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony