Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Świat » Czy facebook rozwija nasz mózg?

Czy facebook rozwija nasz mózg?

Czy istnieje związek pomiędzy wielkością mózgu, a ilością znajomych na facebooku? Otóż prawdopodobnie tak!

Zespół brytyjskich badaczy pod nadzorem znanego w Wielkiej Brytanii profesora Gerainta Reesa z University College London stwierdził, że istnieje wyraźna więź pomiędzy ilością substancji szarej w kilku obszarach mózgu, a ilością posiadanych znajomych na portalu społecznościowym facebook. Ponad to okazało się, że jeśli grono naszych znajomych na facebooku jest pokaźne, to z całą pewnością nie możemy narzekać na brak znajomych w normalnym codziennym życiu.

Najważniejszą częścią mózgu, którą badał brytyjski zespół było ciało migdałowate – obszar, który odpowiedzialny jest za przetwarzanie wspomnień oraz za reakcje emocjonalne. Okazało się, że liczba przyjaciół tak na Facebooku, jak i w rzeczywistym życiu, jest w bardzo mocny sposób związana z ilością posiadanych szarych komórek w tej części mózgu.

Wydawać by się mogło bzdura! Jednak kilka lat temu naukowcy odkryli, że korzystanie z portali społecznościowych, oraz innych stron internetowych rozwijają nowe połączenia w naszych mózgach. Naukowcy uważają, że korzystając nawet z wyszukiwarki Gogle zmuszamy swój mózg do wykonania pewnej pracy i poszerzenia ilości zawartych w nim połączeń.

Być może naukowcy mają rację, jednak czy nie będzie to zbyt krzywdzące dla przyszłych pokoleń, które przy takim obrocie sprawy będą niewolnikami portali społecznościowych i Internetu. Bo jak inaczej można dobrze poznać człowieka jak nie przez szczerą rozmowę twarzą w twarz?

 

One comment on “Czy facebook rozwija nasz mózg?

  1. Ewelina on said:

    Ciekawy artykuł / Gratuluję

    dobrze wiedzieć o niektórych nowych niecodziennych badaniach wyniki bywają czasem zaskakujące i nieprzewidywalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ siedem = 9

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony