Jestes tutaj: Home » TEATR » Newsy » „Hamlet dwóch czasów”

„Hamlet dwóch czasów”

Dwuczęściowy happening współreżyserowany przez Andrzeja Wajdę uświetni obchody 448. rocznicy urodzin Williama Szekspira.

Pierwsza część wydarzenia „Pierwszy Zjazd Polskich Hamletów w Gdańsku” odbędzie się 23 kwietnia w samo południe na Długim Targu na dziesięciu przedprożach kamienic. „Najbardziej reprezentacyjna ulica miasta zamieni się na godzinę w wielką scenę. 30 aktorów, grających wcześniej rolę duńskiego księcia, w asyście partnerów z oryginalnych przedstawień, zaprezentuje wybrane przez siebie dialogi i monologi z najsłynniejszej ze sztuk Szekspira” – poinformowała rzecznik Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego Anna Szynkaruk-Zgirska.

W happeningu wezmą udział artyści wcielający się w rolę Hamleta w latach 1960-2011. Będą to m.in. Maciej Stuhr, Mirosław Baka, Krzysztof Tyniec, Jacek Poniedziałek i Mariusz Bonaszewski.

Druga część wydarzenia odbędzie się tego samego dnia wieczorem. Składać się na niego będzie spektakl „Hamlet transgatunkowy”. Reżyser Robert Florczak wykorzystał w nim nowoczesne techniki multimedialne, np. video-mapping na północnej ścianie teatru. Wystąpią w nim wcześniej wspomniani aktorzy oraz artyście z Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 9 = trzydzieści sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony