Jestes tutaj: Home » SPORT » Szypiorniści bez „paszportów” do Londynu

Szypiorniści bez „paszportów” do Londynu

Dziś zakończył się turniej kwalifikacyjny do IO w Londynie. W hiszpańskim Alicante awans wywalczyła reprezentacja Hiszpanii oraz Serbii. Polscy szczypiorniści zajęli trzecie miejsce przegrywając dziś najważniejszy mecz z gospodarzami 22-33 i tym samym Igrzyska Olimpijskie obejrzą w domu.

Mecz Polaków z Hiszpanami decydował o tym czy zdobędą oni „paszporty” na wyjazd na Igrzyska. Tylko porażka pozbawiała polskich szczypiornistów awansu, a jednak nawet nie potrafili wywalczyć dziś remisu. Sprzymierzeńcami polskich szczypiornistów były zdecydowanie słupki i poprzeczki. Wiele akcji kończyło się również strzałami obok bramki. Zaskakująco niska skuteczność Polaków doprowadziła do tego, że na przerwę do szatni schodzili oni z aż 9-cio bramkową przewagą gospodarzy. Hiszpanie tak dużą przewagę mogą zawdzięczać swojemu bramkarzowi Jose Javier Hombradosowi, który dziś wykazał się niesamowitą skutecznością w obronie. Po 45 minutach meczu Polacy do Hiszpanów tracili osiem bramek i wtedy już praktycznie było wiadomo, że dla piłkarzy Bogdana Wenty szans już nie ma. Po meczu spośród Polaków jako najlepszego wybrano rozgrywającego Bartłomieja Jaszkę, natomiast w drużynie Hiszpanii środkowego rozgrywającego Raula Enterriosa.

Potyczki naszych rywali z turnieju w Alicante będziemy mogli oglądać między 27 lipca a 12 sierpnia 2012 roku. Teraz właśnie nadszedł czas kiedy trzeba się zastanowić co zrobić, aby doprowadzić naszą drużynę do takiej dyspozycji w jakiej była chociażby w 2009 roku kiedy to zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata. Czy pomocą byłaby zmiana trenera bądź też przebudowa zespołu? Miejmy nadzieję, że już niedługo nasze wątpliwości zostaną rozwiane.