Jestes tutaj: Home » SPORT » Rewanż nie do końca udany

Rewanż nie do końca udany

Dziś Polacy w Alicante nie do końca odrobili pracę domową i wiedząc, że wczoraj gospodarze pokonali reprezentację Serbii dziś Orły tylko zremisowały z wicemistrzami Europy 25-25. Było to kluczowe starcie o awans do IO w Londynie, lecz nie do końca wykorzystane. Gdyby Polacy wykorzystali szansę już dziś mieliby zapewniony wyjazd na IO do Londynu.

Pierwsze dziesięć minut bardzo nerwowe w wykonaniu Polaków. Często tracili piłki i nie wykorzystywali sytuacji. Lecz świetną postawą wykazał się broniący polskiej bramki Sławomir Szmal. Dziś trybuny były niemal puste, ale było można usłyszeć doping polskich kibiców. To porwało naszych do walki i już w 18 minucie Polacy wychodzą na prowadzenie. Bardzo wyrównana pierwsza połowa. Na przerwę Polacy schodzą z jednobramkowym zapasem. Zdecydowanie wyróżniał się dziś skrzydłowy Adam Wiśniewski oraz Sławomir Szmal. W drugiej połowie na wyżyny swoich umiejętności wzniósł się Serbski bramkarz i bronił trudne rzuty Karola Bieleckiego oraz Marcina Lijewskiego. W ostatnich dwóch minutach meczu sędzia pokazuje czerwoną kartkę Grzegorzowi Tkaczykowi co oznacza wykluczenie go z gry do końca meczu oraz grę w osłabieniu Polaków. Końcówka meczu rozegrana została przez Polaków bardzo nerwowo. Został wycofany Polski bramkarz. Serbowie w nerwowej grze tracą Manojlovica, który został ukarany czerwoną kartką. Biało-czerwoni tylko po części zrewanżowali się bałkańskiej drużynie za styczniową porażkę w Belgradzie. Niespełna dwie minuty przed zakończeniem meczu Polacy prowadzili różnicą dwóch bramek, ale nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku. Już jutro przeciwnikami Polaków będą Hiszpanie. Jest to w tej chwili najtrudniejszy rywal. Ich wielkim atutem jest gra przed własną publicznością. Do awansu biało-czerwonym potrzebny będzie co najmniej remis z gospodarzami turnieju. W obecnej formie naszych szczypiornistów będzie to bardzo trudne.