Jestes tutaj: Home » slider » Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia, obchodzony zawsze 7 kwietnia, odbywa się co roku pod innym hasłem. W tym roku poświęcony zostanie  zagadnieniom starzenia się i zdrowia.

Święto zostało ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Inicjuje on Miesiąc Zdrowia oraz rok działań realizowanych pod tym samym hasłem. Celem obchodów jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Od 1995 roku z okazji Światowego Dnia Zdrowia WHO wydaje Światowy Raport Zdrowia – najważniejszą publikację WHO.

Tegoroczna kampania „Więcej zdrowia – więcej życia” będzie promować zachowanie dobrego stanu zdrowia w czasie trwania całego życia, co pomoże starszym osobom cieszyć się pełnym i produktywnym życiem.

Przy okazji święta Ministerstwo Zdrowia zwraca uwagę na konieczność zmian w procesie kształcenia kadr medycznych w zakresie geriatrii. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę że społeczeństwo polskie, podobnie jak populacja całego Eurolandu, ulega starzeniu.

W wielu miastach w Polsce Światowy Dzień Zdrowia obchodzony będzie po Wielkanocy. W ramach obchodów organizowane będą akcje profilaktyczne i spotkania promujące zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 × dwa =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 823 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony