Jestes tutaj: Home » SPORT » Orły Wenty coraz bliżej Londynu!

Orły Wenty coraz bliżej Londynu!

Dziś Polacy rozegrali pierwszy mecz turnieju kwalifikacyjnego do IO w Londynie. Turniej jest rozgrywany w hiszpańskim Alicante. W dzisiejszym meczu rywalami Polaków była reprezentacja Algierii. Orły Wenty wywalczyły jednobramkowe zwycięstwo, mecz zakończył się wynikiem 28-27.

W dzisiejszym meczu Polacy byli zdecydowanym faworytem. W składzie pojawił się powracający po kontuzji Sławomir Szmal oraz Mariusz Jurasik. Pierwsze piętnaście minut meczu było bardzo wyrównane, Polacy grali nerwowo i często tracili piłkę, choć rywale nie byli dłużni i również nie wykorzystywali swoich akcji. Polacy nie potrafili utrzymać korzystnego wyniku grając w przewadze. Do szatni piłkarze Bogdana Wenty schodzili z dwubramkową przewagą gości. Słaba połowa w wykonaniu Polaków. W 10 minucie drugiej połowy Polacy odzyskują prowadzenie. Nasi szczypiorniści przegrywali trzema bramkami, a doprowadzili do tego, że wygrywają trzema. Świetna postawa polskiej reprezentacji. Na parę minut przed końcem spotkania do naszego zespołu wdarła się niepotrzebna nerwówka, ale w konsekwencji Polacy odnieśli bardzo ważne jednobramkowe zwycięstwo.

Polacy wystąpili w składzie: Szmal, Wichary – B. Jurecki 6, M. Jurecki 6, Rosiński 4, Tkaczyk 3, Wiśniewski 2, M. Lijewski 2, Jaszka 1, Kuchczyński 1, Jurasik 1, Tłuczyński 1, Syprzak 1, Kwiatkowski, K. Lijewski, Bielecki

Algieria w składzie: Kerbouche, Bousmal – Berkous 8, Daoud 4, Mokrani 3, Rahim 3, Benali 3, Boultif 2, Soudani 2, Boubaiou 1, Chehbour 1, Feradj, Zouaoui, Bourriche, Gaceb, Cheikh