Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Moskwa Noir

Moskwa Noir

Przewodnik po mrocznych zaułkach Moskwy. Oprowadzają Ludmiła Pietruszewska, Irina Dienieżkina, Anna Starobiniec i inni czołowi rosyjscy pisarze.

Redaktorkami antologii „Moskwa Noir” są znane petersburskie agentki literackie Julia Goumen i Natalia Smirnova. W jednym tomie zebrały one opowiadania najważniejszych współczesnych pisarzy rosyjskich. Wśród nich znajdziemy nazwiska takie jak: Ludmiła Pietruszewska, Anna Starobiniec, Irina Dienieżkina czy Maksim Maksimow. Każdy z autorów jest w jakiś sposób wyjątkowy i bliski dla czytelnika. Każdy ma swój indywidualny styl i swoja nieskrępowaną wyobraźnię: Anna Starobiniec uczyniła bohaterem biznesmena, który wśród bezdomnych szuka schronienia przed zemstą szefa-oligarchy; Dmitrij Kosyriew stworzył na wpół mistyczną opowieść o palcie Ławrientija Berii, nawiązując nią do gogolowskiej Szyneli.

Wszystkie teksty łączy miejsce akcji – miasto Moskwa. Nie jest to jednak ta Moskwa, jaką zna każdy, kto choć raz ją odwiedził. Nie jest to miasto ulicznych korków, smogu, zatłoczonego metra, luksusu i Placu Czerwonego.

Moskwa Noir to przestrzeń pełna niewyjaśnionych zbrodni i mrocznych tajemnic. To obszerny i zaskakujący zbiór opowiadań. To portret Moskwy, wciągający i szokujący zarazem, ale także na pewno wyrazisty i głęboko zapadający w pamięć. Moskwa to miasto, które możne zawrócić nam w głowie lub sprawić, że zapałamy do niego nienawiścią.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ osiem = 14

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 166 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony