Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Medytacja z koncertem

Medytacja z koncertem

A raczej koncert z medytacją. W sobotę, 14 kwietnia 2012 o godz. 18.00 w poznańskim klubie „Not” odbędzie się, wprowadzający w medytacje, koncert zespołu „Man-Tra”. Wstęp wolny.

Zespół „Man-Tra to przyjaciele szukający w melodiach starożytnych mantr ukojenia. W swojej muzyce pokazują w najbardziej bezpośredni sposób proste harmoniczne zapętlenia przerywane zaskakującymi zmianami dynamiki, a nawet pauzami. Wszystko to jest tylko tłem do mantr wedyjskich, które wyśpiewywane są sanskrytem, przy czym zwykle na koncertach teksty śpiewane przez zespół, można oglądać też na wyświetlanych slajdach. Do roku 2008 działalność zespołu sprowadzała się do spotkań we własnym gronie i niewielu publicznych występów. Wkrótce potem ukazał się pierwszy album „Man-Try”.

Koncert

W dzisiejszym zwariowanym świecie, gdzie ludzie podążają z niezwykłą szybkością, w sobie tylko wiadomych kierunkach; w świecie, w którym dominują stres, niepewność i nadmiar obowiązków, a ludzie są jak napięte, zagubione cząstki elementarne, nie mogące znaleźć swojego miejsca; potrzebna jest chwila wytchnienia, zapomnienia, albo chociaż krótkiego postoju. Czymś takim dla wielu jest muzyka, która łagodzi obyczaje i czyni ludzi lepszymi. Dlatego zespół Man-Tra zdecydował się na publiczną działalność. Na koncertach śmiało prowadzi on w świat medytacji, co pozwala na dłuższe oderwanie się od szarej i nieprzyjemnej rzeczywistości i daje słuchaczom energię, która starcza na długie tygodnie, a także uodpornia przed wszelkimi negatywnymi emocjami płynącymi z zewnątrz.

Pod koniec koncertu odbędzie się też krótka medytacyjna nauka, dzięki której, każdy będzie mógł już sam uprawiać medytację wraz z wszelkimi korzyściami z niej płynącymi.

One comment on “Medytacja z koncertem

  1. Ewelina on said:

    To musiało być bardzo ciekawe doświadczenie, może ktoś z Was, kto uczestniczył w koncercie podzieli się z nami swoimi odczuciami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


7 − sześć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 813 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony