Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Kaliscy bezrobotni dostaną rowery

Kaliscy bezrobotni dostaną rowery

Powiatowy Urząd Pracy w Kaliszu ma oryginalny pomysł na aktywizację bezrobotnych. Osoby, które pozostają długo bezrobotne i jednocześnie mają niskie kwalifikacje zawodowe, dostaną od urzędu rowery. Dzięki otrzymanym rowerom osoby uczestniczące w programie nie będą ponosić kosztów związanych z dojazdami do pracy.

Na realizację projektu roboczo nazwanego właśnie „Rower”, kaliski urząd pracy wyda 400 000 złotych. W ramach programu zaktywizowane zostaną 24 osoby z Kalisza oraz 16 mieszkańców powiatu kaliskiego ( 30 mężczyzn i 10 kobiet). Bezrobotni będą jednak musieli zapracować na ten niecodzienny prezent od PUP, wykonując przez 6 miesięcy proste prace fizyczne i porządkowe na terenie miasta i powiatu kaliskiego. Jednocześnie instytucje miejskie i urzędy gmin zadeklarowały, że po pół roku zatrudnią te osoby bezrobotne na co najmniej 3 miesiące. Osoby biorące udział w programie będą otrzymywały najniższe wynagrodzenie – 1500 złotych brutto.

Urząd ogłosił już przetarg na rowery. Akcja ma ruszyć w drugiej połowie kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dwa × = 4

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 811 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony